Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Останніх "кіборгів" ДАП у Києві нагородили орденами і медалями

Військові, котрі пройшли полон, не надто святкували.

До дня захисника України ордени та медалі отримали ті, хто до останнього боронив донецький аеропорт, вийшов з нього живим або пройшов полон. Легендарні кіборги 90-го окремого батальйону зустрілися в Києві, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Вісім орденів за мужність і два десятки медалей за військову службу України дісталися кіборгам. "Їм хочеться віддати своє серце", - сказала Ада Роговцева про ветеранів 90-го батальйону. В 2014-му підрозділ зібрали з цивільних добровольців, які одразу поїхали боронити аеропорт. Багато з тих хлопців загинули, частина дістала поранення або потрапила в полон. "Скільки б часу не пройшло, нагороди, що знайшли своїх героїв, це почесно", - сказав колишній комбат Віталій Баранов.

ВідеоКіборги, які до останнього боронили Донецький аеропорт, отримали нагороди до Дня захисника України

Нагороди із запізненням. До дня захисника України ордени та медалі отримали ті, хто до останнього боронив Донецький аеропорт, вийшов з нього живим або пройшов полон. Легендарні кіборги 90-го окремого батальйону сьогодні зустрілись у Києві. 

Кіборги, які до останнього боронили Донецький аеропорт, отримали нагороди до Дня захисника України

Зараз половина з кіборгів у цивільному, як от Сашко Скрипнюк. На сцену виходить у джинсах і куртці – і міцно обіймає командира. Нагородам не надто радіє, а згадувати бої і особливо втрати побратимів йому досі боляче. Олександр потрапив у полон разом з тодішнім командиром Олегом Кузьміних. У катівні бойовиків поранений боєць провів місяць, далі був обмін, реабілітація. Нині Сашко працює, виховує двох дітей і про ті часи воліє забути, але не завжди виходить.  "От зараз зустрінешся, сядеш, поговориш, і тоді два дні буде ще важкувато", - зізнається Олександр Скрипнюк.

В цьому усміхненому та спокійному хлопцеві у формі важко впізнати наймолодшого полоненого Ярослава Гавянця. На тодішніх кадрах він змучений, переляканий і худий разом з іншими потрапляє в полон просто в новому терміналі аеропорту. Ярослава тоді звільнили одним з перших, бо його батько записав звернення особисто Захарченку. Нині Ярослав знов на службі – працює в комісаріаті. Якщо ситуація на Донбасі загостриться, готовий знову йти на фронт.

Фотогалерея Фотограф "кіборгів" оприлюднив фото із Донецького аеропорту, які раніше не були опубліковані (17 фото)

Ні день захисника України, ні річниця подій у донецькому аеропорту для цих чоловіків – не свято. Але сьогоднішні ордени і медалі вони все ж таки обмиють, адже їхні кривдники – і Моторола, і Гіві, і Захарченко – вже в могилах, а вони вистояли, бо таки кіборги.

Кореспондент ТСН Мар’яна Бухан

Залиште свій коментар

Вибір редакції