Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Трофейне відео продемонструвало участь "ПВК Вагнера" в боях за Дебальцеве

Трофейне відео продемонструвало участь "ПВК Вагнера" в боях за Дебальцеве

Відеозапис складається з десяти коротких кліпів, знятих взимку 2014-2015 років.

Нове відео, яке нещодавно з’явилося у Мережі,  демонструє участь "приватної військової компанії Вагнера" в боях за Дебальцеве.

Про це із посиланням на розслідування DFRLab, пише bellingcat.

На ньому видно, як бійці "Приватної військової компанії Вагнера" їдуть в напрямку Дебальцевого, щоб взяти участь в битві.

Відео було взято з флеш-диска, захопленого українськими військовими в якості трофея. Початковий власник запису невідомий.

Відеозапис складається з десяти коротких кліпів, знятих взимку 2014-2015 років.

На першому нічному записі видно, як по вулиці йде важка техніка, причому найманці "Вагнера" переконують, що це "наші".  Завдяки порівнянню знака пішохідного переходу і дерева, ледь видимих на Яндекс.Панорами і на відео з реєстратора, вдалося визначити, що відео було зняте на заході Луганська.

участь участь "ПВК Вагнера" в боях за Дебальцеве_2
bellingcat.com

Далі на нічному відео найманці "Вагнера" проїжджають повз модифікований бронеавтомобіль "Выстрел", який використовується виключно російськими прикордонниками. Машина має бортовий номер 211.

Популярний користувач Твіттера Loogunda зауважує, ця машина була неодноразово сфотографована в Україні під час боїв за Дебальцеве.

Той же "Выстрел" з номером 211 видно знову на іншому уривку.

участь участь "ПВК Вагнера" в боях за Дебальцеве_5
bellingcat.com

Loogunda встановив, що ці кадри зняті на шосе на північ від Краснодона і на захід від Суходольська і російсько-українського кордону.

За допомогою геолокації вдалося зафіксувати проїзд колони через Краснодон: чітко видно стелу з назвою міста.

участь участь "ПВК Вагнера" в боях за Дебальцеве_3
bellingcat.com

Також на відео найманці "Вагнера" прибувають на місце, де знаходиться велика кількість важкої техніки, в тому числі великовантажні вантажівки "КамАЗ" і тягачі "МТ-ЛБ" з встановленими на них зенітними знаряддями.

В останніх кадрах відео найманці "Вагнера" відображені в бою, де їх підтримують машини "Выстрел" з колони під номерами 221, 223 і 232, причому номер останнього замазаний.

Згідно з даними користувача Твіттера @nvr_cry_wolf, кадри бою зняті в полі на північ від Дебальцевого. Euromaidan Press підтвердили геолокацію.

участь участь "ПВК Вагнера" в боях за Дебальцеве_1
bellingcat.com

Раніше в СБУ розповіли, скільки українців входять до складу банди російських найманців "Вагнер". За словами очільника відомства Василя Грицака, всі вони є колишніми військовими. Також він запевняв, що ПВК "Вагнер" воюють на Донбасі ще від 2014 року, а також вони причетні до трагедії ІЛ-76. Загалом, за даними СБУ, нині встановлено особи 1587 членів угруповання. 

Вибір редакції