Україна збільшила територію п'ятьма селами на Донбасі. Що це означає

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Місцеві радіють поверненню української влади.

Два села на Донбасі - Новоолександрівка та Катеринівка - перейшли під контроль Збройних Сил України. Лінія фронту відтепер проходить впритул до окупованого Первомайська Луганської області. 

Як нагадується у сюжеті ТСН.Тиждень, загалом із кінця минулого року армія повернула Україні п'ять населених пунктів -Травневе, Гладосове, Верхньоторецьке, Новоолександрівку і Катеринівку.

До Новоолександрівки раніше заходили і бойовики, і українська розвідка. Настав момент, коли військові вирішили: "Досить, тут має бути Україна". "Скориставшись поганими погодними умовами, ми встановили повний контроль над селом. Це був сюрприз для сепаратистів. Вони зрозуміли, що сюди ходити уже не варто. Тут уже - Україна. Не просто на околицях", - зазначив офіцер Цивільно-військового співробітництва В'ячеслав Скоряк.

Наразі у селі десятки хат стоять пустками. Одну із них бойовики колись перетворили на спостережний пункт. Заходили вони туди не як господарі через двері, а як злодії - через вікно. Це пов'язано з тим, що частину будинку українці не могли побачити зі своїх позицій.  

Формально наразі в Новоолександрівці мешкає не більше двох десятків осіб. Дехто має паспорти "ЛНР" та досі отримує пенсію в бойовиків у рублях. При цьому у сусідньому звільненому селі Катеринівці багато мешканців мають у Первомайську квартири і роботу. Однак люди ніколи не користувались рублями. Утім, і бойовики в Катеринівці теж почувались як удома.

Олена Полухіна, жителька села Катеринівка: "Вони заходили до села по двоє чи троє. Ходили, дивились".

У Катеринівці, імовірно, переховувався бойовик із красномовним позивним "Дохлий". Його форму і документи знайшли військові.

Україна не вельми дбала про місцевих патріотів. Діти годинами місять багнюку путівцями, аби дістатися школи. Дорослі, які втомилися від безвладдя, просять військових відновити зв’язки з Україною. Найбільше за всіх солдатам радіє місцева мешканка. Дівчина сподівається, що хтось із молодих хлопців в українському однострої назавжди змінить її життя і одружиться. Коли машина з військовими їхала вулицею Катеринівки, місцеві привітно махали руками. 

Андрій Цаплієнко

ВідеоЗСУ звільнили з кінця 2017 року п'ять населених пунктів на Донбасі

Новоолександрівка була "сірою зоною" в яку заходили і бойовики, і українська розвідка. Але бійці ЗСУ вирішили скористатись поганою погодою та взяли село під свій контроль. Наступною ціллю стало сусіднє село, Катеринівка. Бойовики відступили, але з утратою не змирилися: збільшили кількість та силу обстрілів.

ЗСУ звільнили з кінця 2017 року п'ять населених пунктів на Донбасі

Залиште свій коментар

Вибір редакції