Військові пояснили, чим загрожує відхід сил АТО із Широкиного

Дата публікації
Перегляди
6716
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Військові пояснили, чим загрожує відхід сил АТО із Широкиного

Бойовики не збираються залишати Широкине / Фото: Reuters

Фіктивна "демілітаризація" бойовиками Широкиного може змусити українських військових залишити вигідні позиції.

Широкине, яке тривалий час було місцем масштабних боїв, можуть зайняти російсько-терористичні війська у разі відходу сил АТО на інші позиції.

Бійці, які вибили терористів із населеного пункту згадують, як бойовики ходили в лобові атаки, але більшість із них повертались на свої позиції вантажем "200". Це вдавалось зробити завдяки зручним позиціям на стратегічній висоті, йдеться у сюжеті ТСН.Тиждень.

"Ми пережили тупі наступи піхотою. Ми приготували їм купу "двохсотих". Вони це зрозуміли і останні два місяці воюють із нами артилерією", - повідомив командир батальйону "Донбас" Анатолій Виногродський із позивним "Гал".

За словами офіцера полку "Азов" із позивним "Карл", за статистикою СБУ, з 10 лютого втрати противника склали 800 загиблих.

Добровольчі батальйони вважають пасткою відхід бойовиків від Широкиного

Добровольчі батальйони вважають пасткою відхід бойовиків від Широкиного

Операція в Широкиному стала однією з небагатьох успішних для сил АТО. У лютому 2015 року бійці полку "Азов" і батальйону "Донбас" закріпились на східних висотах. Далі не пішли, зайнявши будівлі санаторіїв. На лівому фланзі під шаленими обстрілами спорудили потужний укріпрайон. Проте сьогодні є загроза, що військові можуть відійти із цих позицій через політику.

Слід нагадати, що до повернення цих висот під український контроль саме звідси російські "Гради" обстрілювали Маріуполь і лінію оборони.

Військові стверджують, що заяви терористів про демілітаризацію Широкиного можуть призвести до того, що вони будуть змушені відступити із населеного пункту у глибокий яр. При цьому самі бойовики займуть стратегічну висоту. Тоді баланс сил в районі кардинально зміниться, адже українців можна буде зручно розстрілювати, а Маріуполь стане новою мішенню ворога.

Крім того, важку техніку сили АТО мають відвести на 12 кілометрів, а це - вулиці Маріуполя. Українці, на відміну від бойовиків, не ставлять гармати посеред міських районів, тому будуть змушені відвести їх ще далі за місто. Це означає, що техніка не допоможе воєнним у яру, який стане смертельною пасткою.

У Маріуполі ніхто не підтримує ідеї відходу військових із Широкиного: ні адепти "руського миру", ні волонтери, ні звичайні містяни.

Мешканка колись курортного Широкиного згадує, як окупанти говорили їй, що головне їхнє завдання – масштабні руйнування регіону.

Своєю чергою, волонтери погрожують і владі, і військовому керівництву України, що у разі відведення військ із Широкиного, вони стануть у населеному пункті живим щитом.

"Я сподіваюся, що такого наказу не буде. Ні ми, ні наші колеги з "Азова", не збираються залишати Широкине", - розповів "Гал".

Ще однією проблемою в селищі є заміновані території. Сапери можуть знищувати небезпечні пастки "ДНР" десятками років, адже бойовики відгородили нижню частину села сотнями кілограмів вибухівки.

Українська розвідка щодня фіксує, як бойовики заходять на колишні позиції і вкопуються. Час від часу в бік українців стріляють. Наразі росіяни усіма силами домагаються  виведення українських військових із Широкиного, аби саме бойовики зберегли контроль над стратегічним селищем, тому що далі - дорога на Маріуполь, а за ним - шлях на Крим.

Андрій Цаплієнко, Андрій Ветошкін, Микола Рябченко

Нагадаємо, що бойовики не припиняють обстрілювати Широкине. Раніше вони накрили населений пункт зі стрілецької та артилерійської зброї. Обстріли тривали 47 хвилин. 

Наступна публікація