Загиблий комбат "Мауглі" мріяв стати генералом, бо не міг спокійно дивитися на сучасних

Боєць мріяв про сильну та професійну армію, але загинув, прикриваючи собою підлеглих.

У Хмельницькому попрощались із загиблим комбатом Андрієм Жуком із позивним "Мауглі". Це колишній прикордонник, який добровольцем пішов в АТО та спеціально перевівся у 72-у бригаду, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Мати Андрія дізналась, що її син вже два роки служив у АТО, лише коли він загинув. Увесь цей час жінка була впевнена – він служить у прикордонних військах на заході України – так він її казав.

Андрій Жук пішов добровольцем в АТО влітку 2014 року. За декілька місяців дослужився до начальника штабу.

"Він дуже турбувався за хлопців. Коли ми щось привозили, він – везіть все туди, в поле, тут нічого не треба, в штабі не залишайте. Хоча штаб теж у полі. Від штабу до перших позицій там рукою подати. Він завжди був разом з бійцями", - каже волонтер Олена Мокренчук.

"Це такий образ життя, який має нести кожний офіцер на фронті. Солдат живе в окопі – і командир має бути в окопі. Щоб нічим не відрізнятися і авторитет заробляти, що він і робив", - розповів старший лейтенант Андрій Кизило.

ВідеоУ Хмельницькому попрощались із загиблим комбатом Андрієм Жуком

У комбата були бої за Волноваху, пам'ятна медаль від волонтерів і чергове підвищення – вісім місяців тому "Мауглі" став командиром 3-го батальону 72-ї бригади. І далі особисто ходив на бойові завдання з підлеглими. Чотири дні тому він також ішов першим. Але їхня група потрапила у засідку.

"Він міг дати команду, кому виходити, але він очолив цю групу і пішов сам. І коли ДРГ підпустило їх на п'ять метрів і почало розстрілювати, він прикривав солдат. Солдати ж тільки поранені – вони не померли, а Андрій прикрив їх своїм тілом", - пояснив офіцер 72-ї бригади з позивним "Петрович".

ВІд отриманих поранень комбат помер у лікарні. Його найближчі друзі кажуть – Андрій мріяв усе своє життя пов'язати з військовою службою.

"Він мріяв поступити в академію і продовжити військову службу аж до того, щоб стати генералом армії України. Він не міг дивитися на усіх оцих генералів, які тільки собі кармани набивають. Він мріяв построїти велику і міцну армію в Україні", - розповів військовий 72-ї бригади Олексій Комар.

У Києві прощаються з героїчним комбатом "Мауглі"

Андрія Жука поховали на Алеї Слави у Хмельницькому. Свою останню промову його цивільна дружина Тетяна, яка сама є вимушеною переселенкою з Донеччини, проголосила на колінах.

"Я вас дуже прошу, заради Андрія, який загинув там, де я народилась. Будь ласка, любіть. Тримайте любов, тримайте рідних, любіть свою землю і пам'ятайте, що у нас на небі є янгол і наш захисник", - сказала вона.

У 72-й бригаді готують документи на присвоєння Андрію Жуку ордену "Герой України". Президент Петро Порошенко вже висловив готовність нагородити комбата Андрія Жука державною відзнакою.

Кореспондент ТСН Олег Тудан

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: