Нова мода серед українських автолюбителів – 3D-номери: чи законні вони

Нова мода серед українських автолюбителів – 3D-номери: чи законні вони

Видають такі не правоохоронці, а приватні компанії.

Серед українських автолюбителів нова мода – об'ємні номерні знаки. Однак, у поліції попереджають, що такі номери нелегальні. І за них водія можуть оштрафувати.

Видають такі не правоохоронці, а приватні компанії. Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Тисячі водіїв встановлюють собі такі замість звичайних номерних знаків. Зовні вони дуже схожі на оригінальні: такий самий розмір, шрифт літер, але якщо придивитися, то основа — пластикова, літери виступають на кілька міліметрів. Але цим і ваблять продавці об'ємних номерів. Іноді номери навіть можуть світитися.

Останнім часом у Мережі з'явилось багато пропозицій придбати 3D, 4D та навіть 5D-номери, і багато сайтів. Щоправда, на одних адміністратори прямо вказують, що ці об'ємні знаки не є заміною оригінальних чи дублікатами. На інших, навпаки, стверджують, що вони повністю відповідають державному стандарту і законні.

Після замовлення номери виготовляють швидко. За добу можна отримати предмет, схожий на номерний знак — на алюмінієвій основі, де літери виступають на 6 міліметрів.

За словами першого заступника керівника Головного сервісного центру МВС Юрія Смольянінова, використовувати такі не можна: "Висота символів номерного знаку і висота кантика не повинна бути більшою за 1 мм. В цьому випадку ми бачимо, що висота цих знаків більша. Колір символів повинен наноситися фарбою або клейкою стрічкою. В цьому випадку пластикові елементи не відповідають ДСТУ".

Відео Експеримент ТСН: чи відповідають державним нормам 3D-номери для автомобілів

Привабливі та популярні, але чи законні 3D-номери? Вони відрізняються від звичайних літерами, які виступають на кілька міліметрів і створюють об'єм. Іноді навіть можуть світитися. Але видають такі не правоохоронці, а приватні компанії. ТСН вирішила провести експеримент: замовила такі номери і повезла їх до експерта.

Експеримент ТСН: чи відповідають державним нормам 3D-номери для автомобілів

До того ж, хоч основа алюмінієва, номер має бути виготовлений методом відтискання, щоби літери було видно на звороті.

Водію заборонено керувати транспортом, якщо державні номерні знаки не відповідають вимогам стандарту
перший заступник керівника Патрульної поліції Олексій Білошицький

Поліцейських такі номери теж приваблюють — вони штрафують водія. Перший штраф становить 170 гривень, вдруге протягом року – 255. Навіть можуть евакуювати автомобіль. Автоматична система фіксації такі номери бачить і фіксує порушення.

У сервісному центрі кажуть, якщо водія не влаштовує його номер, то можна офіційно замовити індивідуальний. Написати будь-що, окрім лайливих слів.

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів