І знову кінець світу

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Або чи варто боятися апокаліпсису 21 грудня цього року.

Нещодавно у ЗМІ почала ширитися інформація про те, що повідомлення із календаря майя, який пророкував кінець світу на 21 грудня 2012 року, було розшифровано неправильно. Але, мовляв, розслаблятися не варто, бо він таки настане, і навіть 21 грудня, але — 2017 року. На те, що апокаліпсис близько, нібито також натякають і кількість та масштабність природних катаклізмів у цьому році, що здавна вважаються провісниками кінця світу.

Версій, що ж може стати фатальним для Землі, безліч. Це і потужний магнітний спалах, і зіткнення із величезним астероїдом, і нашестя НЛО, і зустріч із таємничою зіркою Нібіру.

Одразу заспокою читачів цих рядків — апокаліпсису 21 грудня не відбудеться.

Науково обґрунтовувати хибність таких прогнозів справа вчених, я ж розповім про те, чому саме 21 чи 22 грудня — такі популярні дати для найрізноманітніших апокаліптичних прогнозів.

21 та 22 грудня (якщо наступний рік високосний) відбувається зимове сонцестояння — доба з найкоротшим днем та найдовшою ніччю у році. Власне, ця найдовша ніч і викликала у давніх людей страшенне занепокоєння, що новий день не настане, світанку більше не буде і колесо року перестане крутитися. Так з’явилися різноманітні вірування у сили зими, холоду і смерті. Первісні "діди морози" не роздавали щедрі подарунки, а забирали людські життя у свої "мішки".

Щоб задобрити ці божества, або щоб відбутися малою кров’ю, потрібна була жертва, краще — людська. Найкраще — молода незаймана дівчина. Усі пам’ятають про Снігуроньку? В основі її образу — нічого хорошого: це дівчина, яку інші люди принесли в жертву зимовим богам, і яка з часом у фольклорі стала однією з них. А чудові гірлянди, які нині прикрашають ялинку — це "нащадки" нутрощів, які розвішували на деревах взимку.

Час минав, і ритуали ставали менш кривавими, згодом зовсім безкровними, а деякі і геть зникли. Та страх перед силами ночі, холоду і смерті у людства залишилася на підсвідомому рівні. Тому й з’являються численні теорії про кінець світу саме у день зимового сонцестояння.

Якщо ж ви таки боїтеся, що ранок дня після довгої ночі зимового сонцестояння може не настати, допоможіть колесу року продовжити свій одвічний рух — у ніч матері (у багатьох народів у давнину під час найдовшої ночі вшановували усіх богинь-матерів, які народжують нове сонце), запаліть свічки у вашій оселі, святкуйте продовження життя, покажіть силам темряви, що вам не страшно, привітайте Різдво самого Сонця. Адже після зимового сонцестояння тривалість дня почне збільшуватися, тож весна — вже не за горами.

Приєднуйтесь також до групи ТСН.Блоги на facebook і стежте за оновленнями розділу! 

Залиште свій коментар

Вибір редакції