Вся правда про п’ятницю, 13-те

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Якщо налаштуєте себе, що цей день енергетично сильний, то ця думка втілиться у життя.

Незабаром настане п’ятниця, 13-те. Цієї дати українці трішки побоюються, хоча не мають, на відміну від інших народів, культурного підґрунтя. Представники деяких народів навіть придумали особливе слово для позначення терміну, що означає страх цієї дати.

Чому ж п’ятниця, 13-те стала такою скандальною датою у календарі та чи є сенс її справді боятися? Спробуємо з’ясувати разом.

Для того, щоб зрозуміти усю суть цієї дати, доведеться замислитися про минуле і згадати далекі часи матріархату, коли жінка стояла на чолі усього. Перші календарі вигадали саме жінки — там було 13 місяців, адже стільки менструальних циклів відбувається у середньостатистичної жінки протягом року. Також чоловіки пізно усвідомили зв’язок між зачаттям, вагітністю і народженням дитини, тому жінка вважалася мало не божественною істотою, яка сама здатна продукувати життя.

Ймовірно, що перші божества, яким поклонялося людство були жінками, пов’язаними з Місяцем. І все було б добре, якби не почався патріархат і війни. Логічно, що чоловікам простіше поклонятися чоловічому богу, щоб бути переможцями на війні. Жіночі божественні культи або забулися, або стали чимось поганим. Жінка з божественної істоти, яка дарує життя, перетворилася на спокусницю, блудницю, парію суспільства, яку виганяють за межі села, коли у неї починається менструація. Тому число 13, яке було священним для жіноцтва, перетворилося на щось погане.

Жіночі божественні культи або забулися, або стали чимось поганим

Пізніше, з розвитком християнства, до числа 13 додалося ще кілька сенсів. Мовляв, на відьомський шабаш (тримаємо в голові тезу про жінок) збирається саме 13 відьом, які представляють ковен (спільноти відьом, які регулярно збираються для відправлення обрядів на свої свята — шабаші). Юда, який зрадив Христа, теж був тринадцятим на Таємній вечері. Ісуса Христа розп’яли нібито у тринадцятий день єврейського весняного місяця нісана.

Якщо із 13 все зрозуміло, то поспілкуймось про п’ятницю. І знову наша розмова — про протистояння жіночого та чоловічого світів. П’ятниця — це жіночий день. Жіночий він тому, що століттями цього дня жінки поклонялися жіночим богиням з різних міфологій — Фреї, Афродіті, Венері, Макоші. Знищити віру у них було важко, тому християнство не вигадали нічого кращого за традиційну асиміляцію, пригадаймо Параскев’ю-П’ятницю.

Так цей день став нечистим. І знову ж таки, саме у п’ятницю розіп’яли християнського бога, — як тут не вкрити ганьбою цей день. Оскільки, крім жінок, церква не любить ще і євреїв, то відгадайте, коли 13 відьом збираються на зустріч? Правильно, у п’ятницю перед суботнім єврейським шабатом. Тому не випадково відьми злітаються саме на шабаш.

Ці дві нелюбові до жіночих культів, числа "13" та п’ятниці, поєдналися для християн в одну страшну дату — п’ятницю, 13. Тому для знищення відомого сильного ордену тамплієрів, які, за легендами, вірили й поклонялися явно не християнському богу, у Франції була обрана п’ятниця, 13 жовтня 1307 року, щоб ще більше знеславити це поєднання і не дозволити його якось вшановувати у майбутньому.

На основі усіх цих міфологічних поєднань і з’явився страх перед п’ятницею, 13 і різноманітні забобони про цей, мовляв, нещасливий день. Насправді, ми стаємо тим, у що віримо. І, якщо ви будете щиро вірити, що у цей день із вами трапляться якісь прикрості, то вони й трапляться. А якщо будете думати, що п’ятниця, 13 — це енергетично сильний жіночий день, то ця думка теж втілиться у життя.

Залиште свій коментар

Вибір редакції