Дружба на крові

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Я думала, що традиційна для пострадянських спортсменів мантра про "дружбу братніх народів" мала б вже зникнути - але ні.

Сьогодні вночі український тенісист Ілля Марченко забанив мене на своєму "Твіттері". Я скинула йому фото, де він посміхається поруч з російськими тенісистами в Ріо, і запитала, як можна настільки не поважати власну країну. Схоже, моє запитання Іллю дуже сильно образило.

Не менш ображеною виявилася сьогодні зранку і нещодавня героїня Ріо Еліна Світоліна. В інтерв'ю російському каналу "Р-Спорт" вона пожалілася на заборону спілкуватися з росЗМІ, яку начебто неофіційно отримала наша команда. Сама Світоліна цю заборону не отримувала, тому й без жодних роздумів поспілкувалася з "Р-Спорт". Зокрема, пожалілася на те, що "політика впливає на спорт".

Чомусь я думала, що традиційна для пострадянських спортсменів мантра мала б вже зникнути після трьох років відкритої російської агресії. Але навіть молоді атлети – а деякі з них вже навіть не жили в СРСР – продовжують белькотіти про "ми же всє друзья" та "політіка нє должна вмєшиваться в спорт".

Ок. Ну ок. Припустимо. Вони не розуміють, що їхні фотографії та інтерв'ю – це якраз політика, тільки політика Росії. Припустимо, що позиція нашого НОК не дуже від неї відрізняється. Але що заважало нашому міністерству спорту перед поїздкою в Ріо зібрати всіх, хто їдуть на Олімпіаду представляти країну, а не просто тусити в Бразилії, та пояснити їм політику партії. Судячи з "Фейсбуку" міністра спорту Ігоря Жданова, якийсь інструктаж провели. Без жодного результату. В Міністерстві нема людини, яка могла б переконливо прочитати лекцію про війну? Запросіть колегу Іллі Марченка Сергія Стаховського, він міг би дуже красномовно пояснити про "друзєй". Або Романа Зозулю, він би міг показати фотографії з передової, де "політіка вмєшалась" вже так глибоко, що нема чим дихати.

Тільки не треба їм забороняти. Заборона спрацювала б в Росії, де в понеділок турецькі прапори спалюють, а в п'ятницю вже ставлять їх на аватарки. Треба сісти та пояснити. З фотографіями. Наприклад, Володимира Рибака. Провести виховну розмову. Це ж спортсмени, аналіз КПД та робота над помилками – це доступні для них розумові дії.

Або футболіста і волонтера Романа Зозулю, він би міг показати фотографії з передової, де "політіка вмєшалась" вже так глибоко, що нема чим дихати.

Тільки не треба їм забороняти. Заборона спрацювала б в Росії, де в понеділок турецькі прапори спалюють, а в п'ятницю вже ставлять їх на аватарки. Треба сісти та пояснити. З фотографіями. Наприклад, закатованого і вбитого депутата Горлівської міськради Володимира Рибака, який виступав за Україну і проти сепаратистів. Провести виховну розмову. Це ж спортсмени, аналіз КПД та робота над помилками – це доступні для них розумові дії.

Оригінал

Приєднуйтесь також до групи ТСН.Блоги на facebook і стежте за оновленнями розділу!

Залиште свій коментар

Вибір редакції