Груша: що за фрукт?

Груша: що за фрукт?

Фото: ТСН.ua

Це дуже смачний фрукт, але про його корисні властивості знають не всі.

Осіння пора — це час, коли природа тішить нас ароматними та солодкими грушами. Але про надзвичайну користь цього медового плода знають не всі. Тому, щоб груша більше припала до смаку, розповім вам детальніше про її корисні властивості.

ЩО ЗА ФРУКТ

Солодкі, соковиті і ніжні груші мають особливість — характерну зернисту м'якоть. Цим груша зобов'язана кам'янистим клітинам, або склереїдам, названим так за свою твердість. Склереїди підтримують і захищають м'які тканини плоду.

ЧИМ КОРИСНА

1. Це натуральне джерело харчових волокон. У 100 г — 14% добової потреби. Містить кремній — 17%, мідь — 10%, залізо — 12% та калій — 6%.

2. Вітаміну С в ній небагато — 5-6%. Наприклад, в яблуці — 11% на 100 г від добової потреби.

3. Серед інших цінних компонентів вітаміни групи В, особливо фолієва кислота (В9), фенольні сполуки, дубильні речовини (таніни). Ці корисні речовини містяться переважно в шкірці плода.

4. У м'якоті простих вуглеводів 10-12 г на 100 г фрукту. Переважає фруктоза, як і в яблуці, але груша містить ще й солодкий сорбітол, тому вона солодша яблука.

5. Сполуки калію мають сечогінні властивості та сприяють виведенню солей. Фолієва кислота відіграє важливу роль в процесах кровотворення, фенольні сполуки зміцнюють капіляри, мають протизапальну дію.

6. У разі загострення хвороб органів травлення від груш краще утриматися: в них багато клітковини, яка подразнює слизову оболонку кишківника і посилює перистальтику, також в ній багато фруктози, яка за надмірного вживання може викликати підвищене газоутворення.

Фото: pixabay.com

ЯК ЗБЕРЕГТИ

За зовнішнім виглядом важко сказати про її стиглість. Плоди збирають і продають недостиглими. Стиглу легко пошкодити. Груші достигають за кімнатної температури. Для прискорення цього процесу плоди можна покласти до паперового пакета разом з бананами.

Стигла груша в холодильнику зберігається 3-4 дні. Якщо перетримати, то перестиглий плід змінить консистенцію і буде несмачним через оцтову і молочну кислоти, яких немає в стиглій.

ЩО МОЖНА ПРИГОТУВАТИ

Груша не тільки смачна, але і дуже корисна. Цей соковитий фрукт можна використовувати для приготування різних десертів, як начинку для пирогів, фруктових салатів та інших страв.

8 ФАКТІВ ПРО ГРУШУ:

1. фрукт з низьким вмістом цукру — глікемічний індекс 34;

2. щодня можна їсти не більше 1-2 штук;

3. містить багато пектину, дубильних речовин, стимулює травлення;

4. в шкірці містить антиоксиданти, клітковину. Краще їсти неочищеною;

5. містить фолієву кислоту, залізо, цинк, калій. Корисна дітям та вагітним;

6. зрідка викликає алергію;

7. можна дітям з 6-7 місячного віку;

8. непридатна для заморожування. Можна сушити, в'ялити.

Любите грушу? Знали про її корисні властивості? Діліться в коментарях.

Оригінал

Повʼязані теми:

Наступна публікація