Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Свинячий грип під питанням

В одному я тепер впевнена точно - що більше ніколи не ставитимусь легковажно до сезонного грипу чи ОРВІ.

"ОРВІ, грип під питанням" – з таким діагнозом вже п'яту добу я фактично не встаю з ліжка. Все почалося з легкого кашлю. А наступного дня температура підскочила до 38.6. Багато хто звинувачує ЗМІ в тому, що вони піднімають паніку серед населення через грип. А от я на собі переконалась - ця паніка іноді дуже корисна, бо зазвичай на застуди я не зважаю. Найбільш серйозними заходами з мого боку в подібних випадках було купити краплі від нежиттю і попити чай з лимоном. Переконана, багато українців чинять так само. Однак цього разу, наслухавшись страшилок про грип, я, щойно побачивши на градуснику таку високу температуру, ні хвилини не зволікала й одразу викликала лікаря.

Пані в бахілах на взуття зайшла в мою кімнату. Вона слухала легені, дивилась горло й одразу запевнила – для шпиталізації причин немає. "Пневмонії немає, а це головне. Легені в тебе чисті", - повідомила мені Інна Олегівна. Я, нажахана смертями, знову і знову запитувала в неї – чи раптом не станеться так, що буду наступною. Лікарка терпляче і не шкодуючи часу, за що я їй дуже вдячна, пояснила мені усе: чому мій стан не є критичним, які симптоми можуть свідчити про значне погіршення і в якому разі треба бити на сполох і одразу викликати "швидку". А також запевнила, що усі ті випадки – через запущений стан. Люди не звертались вчасно до лікаря і потрапляли в інфекційне вже з важкою формою пневмонії, коли допомогти дуже складно.

- Я сьогодні лише двох своїх госпіталізувала. Так у них вже запалення легень було, - сказала вона.

- Так у мене той самий свинячий грип? - не могла я вгамуватись.

- Схоже. Висока температура. Хоча горло не таке, воно у тебе червоне. Але ж вірус щоразу мутує. Визначити може лише лабораторія. Нам експрес-тести на виїзди не дають. Тому точний діагноз, на жаль, я поставити не можу, - сказала Інна Олегівна.

ОРВІ, грип під питанням. Ось такий діагноз. Чи грип, і якщо так, то який саме, чи ОРВІ - достеменно невідомо.

Я про себе подумала: як так? В країні епідемія, в усі дзвони дзвонять про загрозу, а найголовнішого, щоб одразу підтвердити чи спростувати цю хворобу, немає? Виходить, точної кількості хворих на цю недугу ніхто і не знає? Значить, усі цифри МОЗ є сумнівними? Натомість чиновники встигли накупили непотрібних масок та змусили їх одягати здорових працівників в громадських закладах та транспорті…

В залишеному лікаркою рецепті було лише три препарати: противірусний, від кашлю та жарознижуючий. Жодних антибіотиків, жодних препаратів з тих, які нині майже щохвилини крутять по ТБ. Адже будь-який лікар вам скаже, що, приміром, ті самі антибіотики призначають лише у разі захворювання на бактеріальну пневмонію. В усіх інших випадках вони не те що не допоможуть, навпаки - нашкодять, бо спричиняють велике навантаження на печінку і не тільки. На моє щастя (враховуючи, як буває важко тверезо оцінити ситуацію в такому своєму стані), Інна Олегівна - справжній професіонал. Зверніть увагу, наскільки під час епідемії збільшилась кількість реклами різних пігулок від грипу та ОРВІ. Фармацевти своє не втрачають. Держава говорить, що треба боротись із самолікуванням, проте рекламу ліків при цьому не забороняє. 

Я перестала їсти, зовсім не хотілось. Температура не падала. Кашель, здається, вивертав усі нутрощі. А ще я спала, спала годинами, днями. На третій день я знову подзвонила лікарю. Жодних зрушень не було. Через завантаженість вона прийшла лише наступного дня. "Тобі вже мало стати краще", - одразу сказала Інна Олегівна. Я між тим ледве переставляла ноги, від кожного руху мене хитало, сил не було зовсім. "Та у тебе інтоксикація. Щось ти мені не подобаєшся. Ти воду п'єш, чай? Треба багато пити. Тебе треба прокапати. Може, в лікарню? Тебе там довго тримати не будуть. Днів три. Але одразу на ноги станеш. Хоча сама розумію, які там умови. І холодно, і голодно. Що скажеш?" - запитала лікар.

Чесно кажучи, бажання випробувати на собі окрім грипу ще й якусь міську лікарню зовсім не було. Зійшлись на тому, що якщо температура знову полізе вгору, я викликаю "швидку" - і одразу в лікарню. "І пий, не забувай пити!" - наголосила пані Інна.

На моє велике полегшення, температура вгамувалась, а я змушувала себе пити воду, хоча б маленькими ковтками. Моє завдання було наповнити зневоднений організм. Сьогодні п'ятий день хвороби, і мені вже краще. Хоча я й досі переважно лежу. Сподіваюся, той, хто прочитає це, замислиться про своє здоров'я. І не буде зволікати з викликом лікаря, не буде експериментувати над собою і не втрачатиме дорогоцінний час, якщо захворіє на щоб там не було – ОРВІ, звичайний грип чи свинячий. Бо без аналізів навіть лікарі не можуть напевне визначити, який саме вірус вас атакував.

Приєднуйтесь також до групи ТСН.Блоги на facebook і стежте за оновленнями розділу!

Залиште свій коментар

Вибір редакції