Авіакатастрофа Boeing 737: версії

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Наразі основним питанням залишається причина цієї трагедії.

Вранці 8 січня літак авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України" зазнав аварії практично одразу після вильоту з аеропорту Імама Хомейні, що в Тегерані. Внаслідок катастрофи усі 167 пасажирів та 9 членів екіпажу, які перебували на борту, загинули. З них — 11 українців.

Наразі основним питанням залишається причина цієї трагедії. За словами технічного директора МАУ Олександра Шафієва, літак було куплено напряму у компанії Boeing 2016 року. Останню перевірку літак пройшов 6 січня і жодних зауважень щодо його технічного стану не було. Своєю чергою президент МАУ Євген Дихне також заявив, що літак був справний. Такі заяви дають підстави говорити про кілька основних версій авіакатастрофи.

Версія перша. Технічна несправність чи людський фактор

Попри заяви керівництва МАУ, не можна повністю виключати такої версії. Як показує практика, технічна несправність чи людський фактор, тобто фактор помилки пілотів, часто стає причиною авіакатастроф. Проте досить дивним є те, що літак впав вже за три хвилини після зльоту.

Таким чином, якщо саме ця версія і стане основною, до версії помилки пілотів слід додати версію помилки технічного персоналу аеропорту Імама Хомейні, які перевіряли український літак перед вильотом. Крім того, не можна виключати й версію форс-мажору, як ось потрапляння сторонніх предметів чи птахів до двигуна.

Версія друга. Теракт

Не можна виключати і терористичний складник катастрофи. Після вбивства іранського генерала Касема Сулеймані, ситуація на Близькому Сході стає вкрай напруженою. До слова, за декілька годин до авіакатастрофи українського літака, Іран атакував американські військові бази в Іраку. Відповідальність за авіаудари по базах США взяв на себе Корпус вартових ісламської революції — війська, що існують паралельно зі збройними силами Ірану та відповідають за захист Ісламської революції.

Після вбивства іранського генерала Касема Сулеймані, ситуація на Близькому Сході стає вкрай напруженою

Таким чином, наразі ризик зростання терористичних актів на Близькому Сході зростає в рази. І хоча посольство України в Ірані зробило офіційне повідомлення, в якому заперечується версія теракту, або ж ракетного удару по літаку, повністю такої ймовірності виключати не можна, зважаючи на розвиток подій та відносини між США і Іраном.

Версія третя. Спецоперація

Ця версія має конспірологічну основу, але і її виключати не можна. Версія "Спецоперація" пов’язана з протистоянням Америки та Ірану, яке може закінчитися повномасштабною війною з використанням ядерної зброї. Це не нагнітання страху, а констатація фактів, тому що ситуація наразі є вкрай загрозливою. Дональд Трамп зробив те, на що не наважились ані Джордж Буш-молодший, ні Барак Обама. Трамп віддав наказ ліквідувати генерала Сулеймані, не повідомивши про це ані Конгрес США, ні ООН, ні жодну країну-союзника США. Такий крок президента Америки накладає на Трампа усю повноту відповідальності ймовірних наслідків. А вони, ці самі наслідки, можуть бути вкрай небезпечні для цілого світу.

З огляду на те, що країни ЄС не підтримали Трампа у його протистоянні з Іраном, можна говорити, що потенційно спецоперація щодо ліквідації літака з цивільними може бути вигідна США, Ірану, Росії та ІДІЛ.

США можуть використати цю трагедію для звинувачень Ірану та створення коаліції держав, яка буде протистояти офіційному Тегерану. Для Білого Дому наразі важливим є підтвердження терористичного складника як однієї з рушійних сил політики Ірану щодо ставлення до її опонентів. Трамп потребує нових санкцій проти Ірану та посилення тиску як європейських, так і азійських країн щодо офіційного Тегерана.

Відео Що відомо про Boeing 737, який розбився в Ірані

Boeing 737, який зазнав катастрофи під Тегераном, новий. До авіапарку МАУ він надійшов 3 із половиною роки тому, безпосередньо із заводу. Більше інформації – далі в сюжеті.

Що відомо про Boeing 737, який розбився в Ірані

Іран також може використати дану катастрофу на власну користь, звинувативши саме Білий Дім у падінні літака. Тегеран може посилювати образ Трампа як головного терориста світу та ворога номер один Ісламської революції, гуртуючи навколо ідеї протистояння з Америкою не тільки громадян Ірану, але й загалом усіх мусульман. Насамперед, ідеться про громадян Іраку.

Не можна виключати й зацікавленості ІДІЛ у проведенні такої спецоперації. Наразі Ісламська Держава потребує нових сил та нових звершень. Після ліквідації лідера ІДІЛ Абу Бакр аль-Багдаді силами спецпідрозділу США у Сирії наприкінці жовтня 2019 року, ця терористична організація зазнала певної дезорганізації у подальших діях. До того ж, 6 січня США повідомили, що вони призупиняють операцію проти ІДІЛ на території Іраку. Також варто зауважити, що для Ісламської держави найсприятливіша ситуація — це війна усіх проти всіх. Тому протистояння Ірану та США буде вигідне терористам, адже створює можливість посилення позицій на території таких країн, як Ірак та Сирія.

Іран також може використати цю катастрофу на власну користь, звинувативши саме Білий Дім у падінні літака

Якщо говорити про Росію, варто сказати, що офіційна Москва буде використовувати катастрофу українського літака у пропагандистському сенсі з метою дезорганізації та маніпулювання громадською думкою громадян різних країн світу. Перш за все України, Росії та Ірану. Крім того, Путін буде спостерігати за розвитком подальших подій, аби зрозуміти, яку стратегію залучити, щоби отримати найбільші преференції від протистояння Америки та Ірану. І не варто забувати, що наразі прерогативою національної безпеки США стає Близький Схід. Тому Україна залишається сам на сам з агресивною Росією та слабкою невпевненою Європою.

Версія четверта. Випадковість

Починаючи військове протистояння з США, Іран був зобов’язаний закрити повітряний простір країни, але не зробив цього. Чому? Це вже інше питання, але факт залишається фактом — усі рейси, що є в небі над Іраном перебувають у зоні потенційного ризику. Тому не можна виключати, що український літак став випадковою жертвою іранської ракети. І якщо саме ця версія є правдивою, то офіційний Тегеран зробить усе можливе, аби зняти з себе як відповідальність, так і провину. Приблизно так, як це намагається зробити Росія у справі малайзійського Боїнгу.

Яка б з версій не справдилася, трагедія завжди залишається трагедією. І доти ми люди, доки спроможні на співчуття, переживання та пам’ять про загиблих. Пам’ять, яка нагадуватиме кожному з нас, що жодні політичні інтереси та амбіції не варті людського життя.

авіакатастрофа в Ірані, інфографіка
ТСН.ua

Залиште свій коментар

Вибір редакції