Чи довго протримається перемир'я на Донбасі

Чи довго протримається перемир'я на Донбасі

Фото: Reuters

Нинішнє майже повне затишшя на Сході – це лише черговий елемент багатоходівки Путіна.

Темі виборів на Донбасі останнім часом приділяється дуже багато уваги, вона домінувала на останній зустрічі "нормандської четвірки". Але, на моє глибоке переконання, це є намагання відволікти увагу від справжніх проблем, пов'язаних із врегулюванням конфлікту.

Проведення виборів на підконтрольних бойовикам територіях Сходу дійсно дуже важливе для встановлення там легітимної влади, однак те, що відбувається зараз – відносне припинення вогню – жодним чином не стосується ні врегулювання конфлікту, ні, власне, вирішення проблеми встановлення цієї законної влади. Це лише черговий елемент багатоходівки Путіна.

Досягнута домовленість щодо режиму тиші жодним чином не була пов'язана з тими, яких досягли в лютому минулого року чи на консультаціях у форматі мінських груп. Перемир'я нібито наступило ні з того, ні з сього. Однак, як дуже добре сказав Карл Більдт, колишній міністр закордонних справ Швеції, цим рішенням Путін показав, хто насправді керує війною на Донбасі. Тобто насправді команда припиинити вогонь була дана з Москви.

Однією зі складових схеми Путіна був початок бойових дій Росії у Сирії. І вже зараз є ознаки того, що тим самим Путін отримав ще одну тактичну перемогу, тобто увага від українського конфлікту поступово переключається на інші проблеми, в тому числі на удари російської авіації в Сирії. Цим він насамперед хоче добитися виходу з ізоляції та послаблення чи навіть зняття санкцій, про що вже закликають "підготовані" Кремлем деякі європейські політики.

Насправді команда припиинити вогонь була дана з Москви.

Якщо Путіну це вдасться, він наблизиться до досягнення іншої пріоритетної цілі, вже на Донбасі – встановлення контролю як над внутрішніми, так і над зовнішніми політичними рішеннями Києва. Воно включатиме посилення – можемо називати їх терористами або сепаратистами – п'ятої колони. Яким саме чином, побачимо з часом. Це може бути поява їхніх представників у Верховній Раді, це може бути використання людей, які лише прикриваються українськими патріотичними лозунгами, різноманітними радикальними силами. Гібридна війна надзвичайно складна і комплексна.

Зараз виглядає так, що план Путіна має досить добрі перспективи для реалізації. На президента Порошенка постійно і дуже сильно тиснуть, а він – невідомо з яких причин – постійно йде на поступки Заходу. І Кремлю в тому числі, бо тиск Заходу по суті підкріплений його бажанням задовольнити Путіна.

Що буде далі? Швидше за все, поки Путін реалізуватиме свій план і так, як його це влаштовуватиме. У нього не буде необхідності застосовувати військовий інструмент. Але щойно він побачить загрозу реалізації цього плану, одразу про згадає про свій старий випробуваний інструмент. А для цього на Донбасі всі умови створені: бандформування перетворились фактично на армію, техніка, яка там була, так там і залишилася. Очевидно, там також що створені запаси матеріальних ресурсів, боєприпасів. Окрім того, у будь-який момент, коли буде потрібно, сепаратисти/терористи отримають підкріплення з РФ – частини російської армії також досі знаходяться недалеко від українського кордону. Тобто нинішнє перемир'я на Сході не є стійким і може бути порушене будь-якої миті.

Приєднуйтесь також до групи ТСН.Блоги на facebook і стежте за оновленнями розділу!

Повʼязані теми:

Наступна публікація