Чи потрібна нам така ПАРЄ?

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Повернення повноважень делегації РФ засвідчило, що Асамблеї, якою вона була — більше не існує.

Від сьогодні колишньої Ради Європи, яка була інституцією, що захищала права людини і була органом, якому довіряли, більше не існує. Ухвалена резолюція ПАРЄ, що повернула повноваження делегації РФ — це ганьба для цієї організації, це ганьба для всієї Європи. І це те, що можна записати як поворотний пункт в історії захисту прав людини.

Голосування депутатів на користь Росії відбулось із двох причин. По-перше, не можна розслаблятися, потрібно боротися до кінця, — а цього не було зроблено достатньою мірою, як з погляду парламентської дипломатії, так і звичайної. По-друге, наші європейські партнери воліють мати Росію "хоч тушкою, хоч опудалом", але у будь-якому вигляді своїм партнером, і не розуміють, що цей партнер прагне насправді їх щонайменше послабити, якщо не знищити.

Може статись і так, що рішення ПАРЄ спричинить послаблення санкцій проти Росії і інших інституцій ЄС та окремих держав, але наразі серйозних підстав для цього немає. Та будь-якому разі багато з тих, хто хоче покликати Росію назад і до інших структур, будуть дуже сильно радіти цій резолюції — вона створила вигідний їм прецедент.

Наші європейські партнери воліють мати Росію "хоч тушкою, хоч опудалом", але у будь-якому вигляді своїм партнером

Для України ж настає новий період, коли треба спокійно сісти і на високому державному рівні розібратися з тим, чи потрібна нам така ПАРЄ, чи не потрібна, чи брати там участь надалі, чи ні. І якщо роботу ми таки продовжимо, то як, для чого, на скільки, якщо виходити, то які це для нас може мати ризики. Тобто треба зараз просто спокійно провести розбір польотів і визначитись, як нам діяти далі. 

Та так чи інакше те, що українська делегація вирішила тимчасово зупинити свою участь у роботі Асамблеї після повернення повноважень делегації Російської Федерації — правильне рішення. Треба показувати, що Україна — це не ганчірка, на якій можна ходити.

Залиште свій коментар

Вибір редакції