Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Оголошено переможця Букерівської премії 2019

Приз у розмірі 50 тисяч фунтів стерлінгів був порівну розділений між авторкою та перекладачкою.

Цьогоріч міжнародну Букерівську премію присудили оманській письменниці Джохі аль-Гарті за книжку "Небесні тіла" (Celestial Bodies). Про це йдеться на офіційному сайті The Man Booker Prize.

Переклад роману з арабської здійснила Мерлін Бос, книжка вийшла у видавництві Sandstone Press Ltd. В якому йдеться про сімейні зв’язки та історію дорослішання трьох оманських сестер на тлі розвитку Оману, який відроджується після колоніальної ери, на перехрестях складного теперішнього.

Всього на розгляд журі було подано 108 видань. До довгого списку відібрали 13 книжок, до короткого — шість видань.

Приз у розмірі 50 тисяч фунтів стерлінгів був порівну розділений між авторкою та перекладачкою. Письменники, які увійшли до фіналу премії, отримали по одній тисячі фунтів стерлінгів.

Джохі аль-Гарті за за книжку "Небесні тіла" Букер 2019
themanbookerprize.com

Джоха аль-Гарті стала першою романісткою з Оману, яку переклали англійською, і першою письменницею з країн Перської Затоки, яка отримала Букерівську премію.

Авторка трьох романів, двох збірок короткої прози та дитячої книжки. Її тексти перекладені англійською, німецькою, італійською, корейською та сербською мовами. За книжку "Небесні тіла"  увійшла до фіналу  The Sahikh Zayed Award for Young Writers та стала переможницею The 2010 Best Omani Novel Award.

Нагадаємо, у Мистецькому Арсеналі стартував IX Міжнародний фестиваль "Книжковий Арсенал", який триватиме від 22 до 26 травня 2019 року. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції