12 серпня в Історії

Ці події стали історією 12 серпня:

 У 1851 році   американець Ісаак Зінгер одержав патент на швейну машинку.

 Швейні "машинки" відрізнялися тим, що повністю копіювали метод ручного одержання стібка. Але в 1814 році австрійський кравець Джозеф (Йозеф) Мадерспергер створив голку с вушком у вістря одного з кінців. Через кілька років Фишер, Гібоні, Уолтер Хант, Эллиас Хоу й інші вчені почали працювати над одержанням стібка за допомогою голки з вушком.

 1865 року   англійський хірург Джозеф Лістер уперше використав під час операції карболову кислоту (фенол) для дезінфекції інструментів та рук хірурга.

 У 1933 році  відбувся перший матч футбольної збірної України. Супротивниками футболістів УРСР була збірна Туреччини.

 1949 рік — в Лондоні через шпаків, які розмістилися на хвилинній стрілці годинника, Біг Бен став відбивати час із запізненням на чотири з половиною хвилини.

 1999-го  в Україні ухвалено рішення про закриття всіх витверезників.

 Перший російський "притулок для нетверезих" відкрився  7 листопада 1902 року  в Тулі.  Ініціатором його появи став лікар і громадський діяч Федір Сергійович Архангельський. Мета відкриття притулку була справді благородна: холодною зимою врятувати від смерті. До витверезників потрапляло в середньому близько 1 мільйона осіб на рік.

 12 серпня 2000 року  під час навчань у Баренцевому морі зазнав аварії й затонув російський атомний підводний човен К-141 "Курськ". Загинули всі 118 членів екіпажу.

"Курськ" мав запустити дві холості торпеди по атомному крейсеру "Петро Великий" Згідно з офіційною версією, через проіржавілу оболонку стався витік торпедного палива, яке вступило в реакцію з мідним та латунним покриттям торпедного апарату, що призвело до хімічного вибуху та подальших вибухів торпед на борту.

 У цей день народилися:

 У 1922 роціМілош Якеш, чеський політичний діяч.

 Генсек Чехословацької компартії у 1987-1989 роках, після Густава Гусака.
Пішов у відставку внаслідок "оксамитової революції".

 1957 року народилася  Ніна Карпачова, український політик і громадська діячка, юрист.

Уповноважена Верховної Ради України з прав людини (з 1998 року).  Народний депутат України II і V скликань (відповідно, "Незалежні" і Партія регіонів).

1964 рік  — Андрій Клюєв, український політик.

Перший віце-прем'єр-міністр України з 2010 року. Народний депутат IV-VI скликань від Партії регіонів. Був гірником, очолював низку підприємств вугільного машинобудування. У 1994-2002 роках - заступник голови Донецької обласної ради, облдержадміністрації, Донецького міськвиконкому. Із 2001 року - перший заступник голови Партії регіонів, із 2003-го – секретар політради ПР.  У 2003-2005 та 2006-2007 роках – віце-прем'єр-міністр України з питань паливно-енергетичного комплексу .

12 серпня 1971-го народився  Піт Сампрас, американський тенісист грецького походження.

Протягом шести років поспіль - із 1993 до 1997-го - закінчував сезон як перша ракетка світу; зберігав титул (із перервами) 286 тижнів – це рекорд, не побитий досі.  Виграв 64 турніри в одиночному розряді, зокрема, 14 турнірів серії «Великого шолома» (це досягнення Сампраса трималося до 2009 року, коли його перевершив Роже Федерер). Семиразовий чемпіон Уїмблдону.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: