16 листопада в Історії

16 листопада в Історії

16 листопада - День працівників радіо, телебачення та зв'язку.  Завдяки  цим людям,  ми маємо можливість володіти світом.

 В 1581 році  в  Александровській слободі під Москвою російський цар Іван Грозний.

В  припадку гніву ударив палкою із залізним наконечником свого сина Івана, спадкоємця престолу, котрий від удару у висок помер.

1869 року  був  формально відкритий Суецький канал, на будівництво якого пішло десять років.

Суецький канал - судноплавний канал в Єгипті, що з'єднує Середземне та Червоне моря, дозволяючи торгове сполучення між Європою і Азією по короткому шляху, замість обходу Африки або перевезення вантажів сушею. Найбільша глибина каналу біля 20 м. Це найбільш завантажений міжнародній морський судноплавний коридор у світі. Канал не має шлюзів: морська вода вільно прямує каналом у Велике Гірке озеро з Червоного моря, заміняючи випаровувану воду, тоді як на ділянці між Середземним морем та Великим Гірким озером течії практично немає. Канал є власністю Арабської Республіки Єгипет та експлуатується державною компанією Suez Canal Authority. Офіційно суднопластво каналом відкрите всім державам та регулюється Конвенцією про Суецький канал.

У  1906-му  в Англії запатентована перша кінокамера.

1917-й  — в колишньому ханському палаці у Бахчисараї відкрито Національний музей.

1938-го  англійський футболіст Джордж Холл під час матчу Англія-Ірландія зробив найшвидший хет-трік - за 3.5 хвилини він забив у ворота суперника три голи.

1940-й рік  - у відповідь на жорстоку авіаційну атаку німців на Ковентрі, британська авіація здійснила перший із надалі числених нальотів на Гамбург.

Із-за великої хмарності провести прицільне бомбардування стратегічних об'єктів було неможливо і скинуті бомби привели до загибелі 233 мирних жителів. До кінця війни від атак британських бомбардувальників у Гамбурзі загинуло близько 50 тисяч чоловік.

1950-го  — створена Всесвітня Рада Миру.

В 1990 році  на екрани США вийшов фільм Кріса Коламбуса "Один дома" з 10-літнім Маколеєм Калкіним у головній ролі.

В цей день народилися:

1673 року  - Олександр Меншиков, російський воєнначальник, генералісімус, сподвижник царя Петра I.

Меншиков  - один з найблищих радників царя. В 1703 році  призначений губернатором Інгерманландії, пізніше — Санкт-Петербурзької губернії. Керував будівництвом Петербурга і Кронштадту, на спорудженні яких працювали тисячі українських селян і козаків. Діяльність Меншикова на українських землях супроводжувалась безжалісним визискуванням місцевого населення та закріпаченням козаків у його особистих володіннях

У 1829 році народився  Антон Рубінштейн, російський композитор, піаніст, дириегнт, засновник Санкт-Петербурзької консерваторії.

1936- го  — Ігор Турчин, український гандбольний тренер.

Створив команду "Спартак" (Київ) — 20-разового чемпіона СРСР, 13-разового переможця Кубку Європейських чемпіонів. За видатні досягнення в спорті Турчин і його команда занесені в Книгу рекордів Гіннеса.

1977-й рік  — Оксана Баюл, українська фігуристка, олімпійська чемпіонка.

Перша й досі єдина олімпійська чемпіонка (Ліллехаммер, США, 1994 рік) незалежної України в зимових видах спорту. Срібний призер чемпіонату Європи, чемпіонка світу. Нині  проживає  в США.

Повʼязані теми:

Наступна публікація