18 жовтня в Історії

18 жовтня в Історії

18 жовтня 1867 року Росія продала Аляску Америці за 7,2 мільйона доларів.

У цей день Росія продала Аляску, в Нью-Йорку надрукували перші комікси, а в Англії створили компанію Бі-Бі-Сі.

  1867-го року Росія продала Аляску Америці.

На Алясці було спущено російський прапор і піднято американський - США формально вступили у права володіння над величезною північноамериканською територією, проданою Росією за 7.2 мільйона доларів.

1842-й — відкривається перша комерційна протяжна телефонна лінія (Чікаго — Нью-Йорк).

В гавані Нью-Йорка під керівництвом Семюеля Морзе прокладено перший телеграфний кабель. Наступного дня він перестав працювати, оскільки був випадково порваний пропливаючим кораблем. Через рік кабель був замінений на новий, котрий для надійності був поміщений у свинцеву трубу.

1896-го в "Нью-Йорк Джорнел" з'явилися перші комікси.

1927-й —створена англійська компанія Бі-Бі-Сі.

1968-го року на Олімпійських іграх в Мехіко Боб Бімон встановив світовий рекорд, котрий вдалось побити лише через 23 роки, - він стрибнув у довжину на 8 метрів 90 сантиметрів.

18 жовтня 1995 року  Україна вступила до Ради Європи.

Рада Європи — міжнародна організація 47 держав-членів в європейському просторі. Один з найбільших успіхів Ради - це Конвенція про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року, яка слугує основою для Європейського суду з прав людини. Штаб-квартира Ради Європи знаходиться у Страсбурзі на французько-німецькому кордоні. Мета Ради Європи — досягти більшої єдності між її членами для захисту та впровадження ідеалів і принципів які є їх спільною спадщиною і сприяння їх економічному та соціальному прогресові.

Цього дня народилися:

У 1926-му - Чак Беррі, американський музикант, співак, лауреат "Гремі".

Одна із найзначніших постатей в історії поп-музики, більшість композицій котрого стали класикою рок-н-ролу (Maybellene, Roll Over Beethoven, School Day…)

1956-й рік - Мартіна Навратілова, американська тенісистка чеського походження, переможниця Australian Open, Уімблдон.

Переможниця 18 турнірів серії Великого шолома в одиночному розряді. За кар'єру тенісистки вона виграла 178 турнірів WTA. Була першою ракеткою світу впродовж 331 тижня (другий результат в історії). Кар'єру професійної тенісистки закінчила в 1994 році, після того, як Кончита Мартінес їй завдала поразки у фіналі Вімблдону. Поза кортом Навратілова відома своєю допомогою різним добродійним організаціям.

У 1960-му році Жан Клод Ван Дам, американський і бельгійський актор, сценарист і кінорежисер.

1973-го народився  Сергій Безруков, російський актор театру та кіно. Величезну популярність принесла головна роль у серіалі "Бригада".

Повʼязані теми:

Наступна публікація