Гуркітливі та величні: мініподорож до Манявського водоспаду та Женецького Гука на Франківщині
@indietrips_ukraine @backstg.life | Instagram

Маршрут вихідного дня із мальовничими водопадами.

Пандемія коронавірусу зруйнувала всі плани на відпустку за кордоном через закриті авіашляхи та зупинку транспорту. Однак це хороша нагода влаштувати свою відпустку-2020 в Україні і познайомитися із новими місцями.

ТСН.ua розповідає, де в Україні сховалася Шрі-Ланка, яке місце на мапі країни не поступається швейцарським краєвидам та де можна побачити екзотичних тварин, не виїжджаючи за кордон. Пропонуємо маршрут до двох мальовничих водоспадів Івано-Франківської області - Манявського та Женецького Гука.

Манявський водоспад

Манявський водоспад розташований у селі Манява Івано-Франківської області. Він розкинувся у гірській ущелині на однойменній річці Манявка. Цей водоспад вважається одним із найвищих в українських Карпатах. Неподалік водоспаду є невеликий каньйон. За течією річки утворені пороги два метри заввишки. Сам водоспад сягає 20 метрів заввишки і ділиться на дві частини.

манявський водоспад 3
instagram.com/bakhtalovskyi

Любителі купатися можуть поплавати в озері, що утворилося біля підніжжя водоспаду. Навколо ж Манявського водоспаду розкинулися смерекові ліси.

Водоспад - не єдине цікаве місце, яке можна тут відвідати. Неподалік розташований старовинний монастир - Скит Манявський. Його заснував чернець Йов у XVII столітті. Цей монастир омивається гірськими водами з трьох боків.

манявський водоспад 2
instagram.com/kostyshyn.tanya

Як доїхати до Манявського водоспаду. Сюди найліпше їхати власним чи орендованим автомобілем, однак можна дістатися  і потягом. Спочатку потрібно доїхати до Івано-Франківська. Наприклад, з Києва сюди курсують декілька поїздів, один з них - інтерсіті.

Ціни на квитки за напрямом "Київ - Івано-Франківськ":

  • місце для сидіння першого класу - 786 грн;
  • місце для сидіння другого класу - 392 грн;
  • місце у вагоні класу "Люкс" - 1564 грн;
  • місце у купейному вагоні - 646 грн. 

До водоспаду потрібно подолати ще 55 кілометрів.

манявський водоспад
instagram.com/kostyshyn.tanya

Водоспад Женецький гук

Наступна зупинка - водоспад Женецький Гук, що за 78,5 кілометра від Манявського. Він є молодим водоспадом: утворився після повені, що сталася минулого століття. Цей водоспад нижчий за Манявський і падає з висоти 15 метрів.

Оглянути водоспад можна і знизу, і зверху, адже всюди облаштовані безпечні майданчики для туристів. Також біля водоспаду є і дерев'яні столи, за якими можна влаштувати пікнік.

Для охочих зробити незабутні фото тут облаштували містки, перекинуті через потік.

Женецький гук 2
instagram.com/kuluarmaps

Як доїхати до водоспаду Женецький гук.Від попередньої локації - Манявського водоспаду - потрібно подолати майже 79 кілометрів власним або орендованим автомобілем. Якщо ж подорож спрямована лише до Женецького Гука, і немає можливості дістатися власним ходом, можна доїхати потягом.

Так, в умовах пандемії коронавірусу найближчим до водоспаду містом, куди прямують потяги, є Івано-Франківськ. Від нього ж до водоспаду потрібно проїхати ще 80,5 км.

женецьки гук 1
instagram.com/vetalkashul2206

Залиште свій коментар