Фонтани та будинок для папуг: що коїться на цвинтарі у Дніпропетровській області

Фонтани та будинок для папуг: що коїться на цвинтарі у Дніпропетровській області

Жителі Святовасилівки повстали проти невідомих гостей, що окупували цвинтар.

Жителі Святовасилівки на Дніпропетровщині повстали проти невідомих гостей, що окупували цвинтар. Тепер місцевих не пускають через центральні ворота, навіть разом із похоронними процесіями, і змушують нести небіжчиків стежкою крізь поле. Натомість приїжджі встановили на сільському кладовищі незвичний декор - фонтани, човни у прозорих кубах і навіть будинки для папуг.

А ще - примудрилися частину цвинтаря приватизувати. Більш детально - у матеріалі ТСН.19:30.

Вітрильник, підводний човен та декоративні їжаки у прозорих будиночках. Над могилами кольорові куполи, поруч б'ють фонтани. А біля пальм та апельсинових інсталяцій у дев'яних будинках співають птахи. Та всі ці декорації селян не надто тішать - вони нарешті прорвалися на територію.

 Усі ці прикраси просто на центральному вході до сільського цвинтаря впритул до могил встановили невідомі. П'ять років тому тут поховали священика. Він служив в іншому районі, та заповів поховати у селі, де народився. Відтоді на могилі збираються паломники, а місцевих не пускають, - бідкаються селяни. Покійного паломники величають архімандритом Рафаїлом. І активно рекламують начебто скоєні ним дива. Дарма, що жодна офіційна церква його послідовників не визнає. 

 Та селянам урвався терпець. Кажуть: гості цвинтаря не пускають ані провідати могили рідних, ані поховати. Бо, мовляв, бруд несуть. Ні на нетипову розбудову цвинтаря, ні на нові порядки – жодних погоджень селищна влада не давала. Та поки місцеві посадовці створювали комісії та писали листи, раптом з'ясувалося: частина кладовища разом із могилами та центральним входом – приватизована.

Власницею землі з похованнями стала пані. Каже: з божою поміччю та гарним адвокатом. Як частина кладовища разом із охоронною зоною перетворилися на землі для особистого селянського господарства - у селищній раді геть не розуміють.
 
З обласного управління Держгеокадастру, що видало документи, – на звернення відповіли: закон не порушували. Водночас поліція відкрила вже два кримінальні провадження щодо шахрайства та захоплення землі.

Новини України: фонтани та будинок для папуг – що коїться на цвинтарі у Дніпропетровській області

Новини України: фонтани та будинок для папуг – що коїться на цвинтарі у Дніпропетровській області

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

 

Повʼязані теми:

Наступна публікація