Європа та США проти режима Лукашенка: акції прокотилися від Варшави до Сан-Франциско

Європа та США проти режима Лукашенка: акції прокотилися від Варшави до Сан-Франциско

Фото: Associated Press

Сам Олександр Лукашенко зараз у Сочі зустрічається з Володимиром Путіним, переговори розтягнулись на два дні.

Різноманітні акції із засудженням режиму Лукашенка та вимогою звільнити політв’язнів - прокотилися від Варшави до Сан-Франциско. Влаштувати міжнародний пікет у річницю арешту свого чоловіка закликала одна з лідерок білоруської опозиції Світлана Тихановська.

Про те, як під загрозою самим опинитися за ґратами, десятки людей вийшли на мітинг у Мінську - 29 травня йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

Марш вільних білорусів – так назвали свою акцію кілька десятків людей, які на знак солідарності з в’язнями режиму, пройшлися Партизанським проспектом в Мінську. Підтримати свого чоловіка-блогера Сергія Тихановського у річницю його арешту закликала світову спільноту та білоруську діаспору Світлана Тихановська. Сама вона нині в Нідерландах  і після зустрічі з тамтешнім прем’єром закликає ЄС до максимально жорстких санкцій проти режиму Лукашенка.

"Остання ситуація з примусовою посадкою літака – це наслідок того, що Лукашенко відчуває себе безкарним. То ж Європейський союз має бути сильнішим та більш рішучим у своїх рішеннях та резолюціях", - зазначила вона.

24 травня літак авіакомпанії Ryanair, що летів з Афін до Вільнюса, за допомоги винищувача змусили сісти у Мінську. Все для того, щоб викрасти з облавка опозиційного журналіста Романа Протасевича, а заразом і його подругу Софію Сапегу. Обидвох нині тримають у мінських в'язницях і найпевніше піддають тортурам. Білорусь - єдина європейська країна, де досі є смертна кара, і саме вона загрожує Протасевичу. Учасники нинішніх акцій вимагають від Лукашенка - негайно звільнити усіх політв’язнів та припинити репресії проти власних громадян закликають учасники масових акцій солідарності по всьому світу. На акції в Осло - серед білоруських стягів майорів й український.

У Сан-Франциско – кілька десятків людей вийшли з біло-червоно-білими прапорами і фотографіями затриманого на цьому тижні журналіста Романа Протасевича та його подруги Софії Сапеги.

Фотографії Протасевича із закликом звільнити його та Сапегу з’явились у європейських аеропртах. А у Варшаві зібрався велелюдний мітинг. Там батьки затриманого журналіста просять світ не припиняти тиснути на білоруську владу.

"Я прошу всі країни Європейського союзу, Америку, прошу звільніть нашу країну, дайте жити людям мирно, цивілізовано", - сказала Наталія Протасевич.

У Білому домі від 3 червня анонсували відновлення санкцій проти 9-ти білоруських компаній та низки посадовців з оточення Лукашенка, а американським перевізникам рекомендували уникати повітряного простору Білорусі. Розширений пакет санкцій готують і в ЄС – очікується, що вони стосуватимуться білоруських добрив, а також нафтового і фінансового сектору.

Новини світу: сотні людей від Варшави до Сан-Франциско вийшли проти режиму Лукашенка

Новини світу: сотні людей від Варшави до Сан-Франциско вийшли проти режиму Лукашенка

"Ми повинні тиснути на ті сектори і компанії, які працюють на режим, але при цьому мінімізувати негативний вплив на людей. Зараз Лукашенко дуже розраховує на Путіна і фактично допомагає Путіну анексувати власну країну. Тому ми маємо дати сигнал також і Росії – що Європа не прийме таку анексію", - зазначив міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс.

Олександр Лукашенко зараз у Сочі зустрічається з Володимиром Путіним, переговори розтягнулись на два дні. Напередодні Лукашенко скаржився на тиск європейців. Втім, що саме обговорюють керманичі Росії та Білорусі достеменно невідомо. Це вже третій візит Лукашенка до Путіна від початку цього року. 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Примусове приземлення літака у Мінську
Наступна публікація