Вуді Аллен святкує 75-річчя

Відомий голлівудський режисер Вуді Аллен у перший день зими святкує день народження. Сьогодні йому виповнюється 75 років. 

Сьогодні, 1 грудня 2010 року виповнилося 75 років головному інтелектуалу Голлівуду - Вуді Аллену.

Вуді Аллен (справжнє ім'я - Аллен Стюарт Кенігсберг) народився 1 грудня 1935 року в Нью-Йорку. В той час сім'я Кенігсберг жила в Брукліні, мати Неті працювала бухгалтером, а батько Мартін був ювеліром. Псевдонім майбутній засновник "інтелектуальної комедії" взяв собі ще в юності, коли тільки починав писати невеликі гуморески для газет і телешоу. З 1957 року Вуді сам виходить на сцену зі своїми фейлетонами.

Першим, як це не дивно, провальним кроком до режисерської кар'єри стало навчання Аллена в Нью-Йоркському університеті на курсі комунікації та кінематографії, звідки він з тріском вилетів.

Свою першу картину "Що трапилося, Тигрова Лілія?" режисер Вуді зняв у 1966 році, потім пішов ряд пародійних фільмів, наприклад, "Хапай гроші та біжи". Пародійність є відмінною рисою творчості маестро. Він легко переробляє твори класиків літератури і кінематографа.

Гучну славу йому принесли такі фільми, як "Все, що ви хотіли знати про секс, але боялися запитати" (1972), "Енні Холл" (1977), "Манхеттен" (1979), "Пурпурова троянда Каїра" (1985), "Ханна та її сестри" (1986), "Загадкове вбивство на Бродвеї" (1993) та інші.

Вуді Аллен також широко відомий як письменник. Його фейлетони виходили в журналі "Нью-Йоркер". Популярні збірки оповідань "Зводячи рахунки", "Без пір'я" і п'єси "Плаваюча лампочка", "Не пийте воду". Остання стала хітом і була поставлена на Бродвеї 598 разів.

Читайте також:

Вуді Аллен випустив аудіокнигу

Карла Бруні зніметься у фільмі Вуді Аллена

Вуді Аллен оцінив себе у 10 мільйонів

Повʼязані теми:

Наступна публікація