"Поводир", "Плем'я" і "Гамер" тріумфували на показах у Брюсселі

Українські фільми зібрали повні зали у столиці Європейського Союзу

Цими вихідними в столиці Європейського Союзу тривав Фестиваль українського кіно. "Свободу Олегу Сенцову" — таким гаслом розпочинався кожен показ українських фільмів у Брюсселі. Подія, навколо якої серед самих організаторів було чимало невпевненості — чи зберуть зали стрічки, привезені з України. Як усе відбулося — репортаж Григорія Жигалова, йдеться у сюжеті ТСН.16.45.

"Центр мистецтв "БОЗАР" це фактично серце культурного життя Брюсселя — щодня тут відбуваються театральні прем'єри, музичні фестивалі, вистави, і от сьогодні, поруч з усім цим — українське кіно, складає іспит перед брюсельською публікою. Якщо він виявиться успішним, організатори обіцяють зробити фестиваль українського кіно в Брюсселі щорічним", - зауважив кореспондент "Радіо Свобода" Григорій Жиглов.

Рекордсмен касових сборів серез українських стрічок — фільм Олеся Саніна — "Поводир" відкрив покази. У програмі присутня також інша візитна картка сучасного українського кіно — "Плем'я". Документальні фільм про Майдан, і "Гамер" Олега Сенцова, а заклик —  "Свободу Сенцову" лунав перед кожним фільмом, разом із зверненнями українських та європейських режисерів.

"Це - перший рік фестивалю, і ми вирішили зробити його "Шлях до свободи", який має стосунок і до шляху до артистичної свободи, як у фильмі "Плем'я" Мирослава Слабошпицького, так і до безпосередньої свободи Олега Сенцова, який є українським режисером, який зараз "мотає строк" у російській тюрмі", - розповів гендиректор дистриб'юторської компанії Денис Іванов.

Кінорежисер Оліас Барко, який наразі знімає перше українсько-бельгійське фентезі, зазначив про зростаючу роль українського кіно.

"Медіа зараз зосереджені на Україні, тому люди тепер розуміють, що відбувається в Україні, вони знають правду, як ця країна намагається врятуватися, і тепер українське кіно, мистецтво, музика — починають бути більш відкритими для нас", - прокоментував Барко.

Зазначимо, усі сеанси пройшли із аншлагом, тож тепер у "Бозарі" вже думають про плани на наступний рік. 

Кореспондент "Радіо Свобода" для ТСН Григорій Жигалов

У Брюсселі українські фільми зібрали аншлаги на показах

"Свободу Олегу Сенцову" - таким гаслом розпочинався кожен показ українських фільмів у Брюсселі. Цими вихідними у столиці Європейського союзу пройшов фестиваль українського кіно. 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: