Суд відмовив родині Боба Марлі у правах на його хіти

Дата публікації
Перегляди
1683
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Суд відмовив родині Боба Марлі у правах на його хіти

Боб Марлі / Фото: Архів

Вдова музиканта Боба Марлі і дев'ять його дітей вимагали повернення прав на п'ять альбомів музиканта. Але суд відхилив їхній позов.

Сім'я легендарного ямайського реггі-виконавця Боба Марлі програла в суді Манхеттена позов до звукозаписувального лейблу UMG Recordings (підрозділ Universal Music Group).

Вдова музиканта Ріта Марлі і дев'ять його дітей вимагали повернення прав на п'ять найбільш відомих альбомів співака, записаних ним разом з групою The Wailers в період з 1973 по 1977 роки - "Catch a Fire", "Burnin", "Natty Dread", "Rastaman Vibrations" і "Exodus". Ці платівки, записані для лейбла Island, згодом придбаного Universal, містять такі хіти, як "Get Up, Stand Up", "I Shot the Sheriff", "No Woman, No Cry", "Jamming", "One Love" та інші.

Позивачі стверджували, що правовласник навмисно позбавляв родичів музиканта авторських відрахувань, використовуючи хіти Марлі для комерційної наживи, зокрема, дозволяючи створювати з них рингтони. Останнє здійснювалося без узгодження з сім'єю Марлі, наголошувалося в позові. Точна сума збитку не називається, проте відомо, що рідні Марлі вимагали виплатити їм як компенсацію "мільйони доларів".

Проте суд відхилив позов, оголосивши лейбл єдиним власником прав на пісні Боба Марлі, оскільки за договором з Island останній під час запису виступав у якості найманого працівника компанії. У той же час суддя постановив, щоб сторони виробили компромісне рішення щодо подальших виплат роялті.

Читайте також:

На Ямайці заборонили концерт пам'яті Боба Марлі

Боб Марлі став товарним брендом

Брати Вайнштейни зацікавилися Бобом Марлі

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1683
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація