В окупованому Криму померла мама Ахтема Сеітаблаєва

В окупованому Криму померла мама Ахтема Сеітаблаєва

Фото: Facebook.com/Ахтем Сеітаблаєв

Після окупації Криму Ахтем і його мама бачилися нечасто. Виїхати на підконтрольну територію батьки режисера відмовилися.

В окупованому Криму померла мама відомого українського актора та режисера кримськотатарського походження Ахтема Сеітаблаєва — Субіє ханум Налбандова. Їй було 83 роки.

Про це розповів голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

"Сьогодні кримськотатарський народ втратив письменницю, педагога, актрису, співачку, авторку і ведучу першої телевізійної дитячої кримськотатарської програми", — зазначив Чубаров.

Субіе ханум Налбандова разом з усім кримськотатарським народом була депортована з Криму 18 травня 1944 року. До 1955 року її сім'я утримувалася  на спецпоселенні в Марійській АРСР.

У 1955 році  сім'я Налбандових переїхала до Таджикистану.

У 1990 році сім'я Налбандової повернулася до Криму. На Батьківщині Субіє ханум викладала вокал і сценічну мову в Кримському училищі культури.

У 1992 році вона почала працювати в кримськотатарській редакції ДТРК "Крим» і створила першу в історії кримськотатарської культури дитячу телепередачу.

Після окупації Криму Ахтем і його мама бачилися нечасто. У 2019 році Сеітаблаєв розповідав, що бачив маму вперше за чотири роки. Актор неодноразово пропонував батькам покинути окупований півострів: "Пропонував і татові, і мамі. Вони кажуть одне: "Хай виїжджають вони (окупанти — Ред.)".

Нагадаємо, що український політв’язень з Криму переніс мікроінсульт у російській колонії.

Як Ахтем Сеітаблаєв планує святкувати 50-річчя наступного року

Як Ахтем Сеітаблаєв планує святкувати 50-річчя наступного року

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Повʼязані теми:

Наступна публікація