Адміністрація президента попросила доступу до реєстру відшкодування ПДВ

Дмитро Шимків запевняє, що це потрібно для виявлення можливих зловживань та маніпуляцій у реєстрі.

Адміністрація президента України Петра Порошенка попросила у виконуючого обов'язки голови Державної фіскальної служби надати їй доступ до електронного реєстру відшкодування податку на додану вартість (ПДВ).

Про це йдеться у зверненні заступника голови АП Дмитра Шимківа, яке надійшло на електронну пошту ТСН.ua.

За словами Шимківа, 31 березня відбулося засідання Національної Ради Реформ, на якому піднімалося питання відшкодування ПДВ, а також запуску електронного реєстру відшкодування ПДВ.

"В процесі підготовки до засідання з'ясувалось, що далеко не завжди існує можливість отримати перевірену та оперативну інформацію стосовно адміністрування податку, а також масштабів зловживань, які мають місце", - зазначив заступник голови АП.

У підсумку Порошенко доручив апарату Ради національної безпеки і обороні (РНБО) вивчити ці питання та розглянути під час одного з наступних засідань.

Попередній фаховий аналіз публічного реєстру заяв на відшкодування ПДВ дозволив побачити, що досі існують ризики можливих зловживань. Зокрема, це недотримання порядку черговості включення заяв про відшкодування ПДВ, зміни дати висновку територіального органу ДФС щодо відшкодування, порушення строків узгодження сум відшкодування ПДВ тощо.

"Саме тому на виконання завдання Нацради реформ та РНБО з метою проведення більш глибокої аналітики в межах співпраці Ситуаційного центру Адміністрації Президента та ДФС (відповідно до діючих угод про інформаційну співпрацю) було погоджено початок аналітичних робіт шляхом надання доступу до даних у режимі читання даних. Перед нами стоїть завдання запропонувати аналітичні інструменти, які дозволять в процесі роботи з великими даними ДФС виявляти моделі зловживань та маніпуляцій. Запропонована модель роботи унеможливлює внесення будь яких змін в бази даних ДФС з боку Адміністрації Президента України", - йдеться у зверненні Шимківа.

В АП зазначають, що проведення аналітичних робіт відбувається на окремому аналітичному сервері, на який копіюються дані з основного сервера ДФС, зворотне копіювання неможливе. Також Шимків наголошує, що доступ до бази даних відбувається винятково в режимі читання даних .

Результати аналізу мають бути представлені під час наступних засідань РНБО та Національної Ради Реформ.

Нагадаємо, 1 квітня Міністерство фінансів запустило електронний реєстр відшкодування ПДВ. Наразі відбувається наповнення реєстру інформацією. Доступним реєстр буде у перший робочий день квітня, а саме в понеділок, 3 числа.

Запуск прозорого реєстру ПДВ, за словами Данилюка, стане проміжним варіантом у питанні передачі Мінфіну баз даних ДФС, покликаної усунути проблеми з маніпуляцією податковими даними. Він також наголосив, що один лише прозорий реєстр ПДВ, реалізований у відповідності з цими підходами, дозволить розв'язати 60% проблем з маніпуляціями даними. Міністр також наголосив, що надалі його відомство планує завершити почате і перепідпорядкувати собі всі бази даних фіскальної служби.

Залиште свій коментар