"БПП" за півроку більше половини бюджету витратив на політтехнолога – "Чесно"

З 50 млн грн, виділених з бюджету, партія витратила всього 800 тис грн.

За перші шість місяців 2016 року "Блок Петра Порошенко" більше половини партійного бюджету витратив на послуги політтехнолога Олега Медведєва.

Про це повідомляє громадський рух "Чесно".

В організації зазначили, що українська держава в цьому році вперше почала фінансувати партій. Всі парламентські партії отримали з бюджету 147 млн грн, від грошей відмовився тільки "Опозиційний блок". "БПП" отримав більше всіх партій – понад 50 млн грн, але витратив всього 818 тис грн.

За даними організації, 420 тис грн з цієї суми витрачено на інформаційно-консультаційні послуги політтехнолога Олега Медведєва – колишнього депутата Київської міськради та позаштатного радника президента України Петра Порошенка. Гроші йому надсилали шістьма платежами по 70 тис. грн.

Видатки на оплату праці працівникам "БПП" у першому кварталі цього року склали 20,5 тис грн, у другому – 41,5 тис грн. При цьому в центральному офісі партії значиться три працівника і, якщо вірити звітам політсили, це єдині працівники партії на зарплаті в країні в цілому.

"І це в президентській партії, яка посіла друге місце на останніх парламентських виборах, має депутатів у більшості місцевих рад. Вихідці з цієї партії є керівниками облрад і керівниками держадміністрацій в ряді областей", - йдеться в повідомленні.

В "Чесно" відзначили, що, крім бюджетних грошей, "БПП" отримав 350 тис грн вкладів від юридичних осіб - місцевих організацій партії. Цю суму в бюджет партії внесли 8 регіональних центрів.

"При цьому ці внески значно перевищують загальні суми, які надходять від фізичних чи юридичних осіб. Наприклад, Львівська область не задекларувала ні копійки внесків на діяльність місцевого осередку. При цьому на центральний рахунок партії перерахувала понад 12 тис. грн", - відзначає аналітик центру "Ейдос" Сергій Адаменко.

Згідно з даними руху, найбільше коштів перераховують з місцевих організацій Вінницької області та Волині. Але і ці суми не є значними. Так, з Вінницької області за півроку надійшло майже 30 тис. грн.

Таким чином, на думку активістів "Чесно", виборці не мають реальної можливості дізнатися, які конкретні імена стоять за перерахуванням грошових коштів через місцеві організації "БПП" в регіонах.

Нагадаємо, за III і IV квартали 2016 року НАЗК профінансував статутну діяльність чотирьох із шести політичних партій, представлених у Верховній Раді. Загалом вони отримали 141 млн 647 тисяч гривень. Так, партія "Народний фронт" отримала 50 млн 272 тис. грн, "Блок Петра Порошенка" - 49 млн 543 тис. грн, "Самопоміч" - 24 млн 923 тис. грн, Радикальна партія Олега Ляшка - 16 млн 907 тис. грн.

Держфінансування не отримали "ВО "Батьківщина" та "Опозиційний блок". Так, "Батьківщина" вчасно не подала відповідні документи на отримання фінансування, а партія "Опозиційний блок" відмовилася від держфінансування.

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: