Чим відрізняється проект держбюджету-2015 до та після урядових правок

Дата публікації
Чим відрізняється проект держбюджету-2015 до та після урядових правок

Уряд Яценюка представив у Раду переписаний проект держбюджету-2015 / olex-kurinniy.livejournal.com

Рада запланувала затвердити головний кошторис країни 30 грудня.

У Верховній Раді триває бюджетний тиждень – нардепи вивчають, обговорюють та намагаються затвердити внесені урядом понад 40 економічних законопроектів та держбюджет-2015 на чолі з ними. Кабмін представив уже другий варіант держбюджету. Першу версію уряд сам відкликав і сильно переписав.

В останньому проекті держбюджету-2015, нарешті, передбачені витрати на Антикорупційне бюро – питання, яке цікавило усю активну громадськість. Про це пише "Українська правда".

Півтора тижні тому, у першому варіанті, пропонувалося перевищення видатків над доходами загального фонду бюджету на 53 млрд грн. У новій версії проекту різниця з 2014 роком – 50 млрд гривень. Ще 22,4 млрд планують зібрати у спецфонд бюджету (витратити - 24,2 млрд).

ЯК ЗМІНЯТЬСЯ ДОХОДИ?

У порівнянні з першою версією проекту бюджету на 2015 рік, Кабмін скоротив план надходжень як від податку на прибуток, так і від податку на додану вартість.

Доходи від ренти на видобуток нафти знизились на третину. У той же час від видобутку газу передбачене зростання на 121% у порівнянні з 2014 роком і на 41% у порівнянні з першим проектом бюджету.

Зі статей доходів за півтора тижні особливо стрімке зростання по коштах, що повинен перерахувати Нацбанк - більш ніж на 100%, або 64 млрд грн. Проте голова НБУ Валерія Гонтарева вже заявила, що уряд зможе розраховувати на 38 млрд грн. Тобто маємо потенційне недовиконання на 27 млрд грн.

flynano

ЯК ЗМІНЯТЬСЯ ВИДАТКИ?

Базова дотація впала більш ніж на 90% - або на 55 млрд грн. Це частина децентралізації фінансів у бік перерозподілу між державним і місцевими бюджетами. Наприклад, 42 млрд передбачено на медичну субвенцію з держбюджету до місцевих.

Уряд частково прислухався до думки експертів, які звертали увагу на роздування Пенсійного фонду. За півтора тижні видатки скоротили на 7% (хоча порівняно з цим роком вони все одно збільшилися на 24%).

Суттєво зріс військовий бюджет. Міноборони нададуть 39% проти 13-14% цього року в першому варіанті проекту бюджету. Ще близько 15 млрд військовим виділяли з резервного фонду, який у цьому році для цих цілей не планують передбачати. Так що зростання насправді не таке велике. Також зросли витрати на Нацгвардію. У порівнянні з 2014 роком на 426%, з першим варіантом проекту бюджету - на 277%.

flynano

Тим часом економісти проаналізували держбюджет-2015 і кажуть, що Україна може скотитися до категорії бідних країн.

Наступна публікація