Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Експерти прогнозують стрибок цін на оренду житла у великих містах

Вартість може зрости на 10%.

Уже за два тижні близько 320 тисяч першокурсників розпочнуть своє навчання у вишах. Із них більше третини проживатимуть у гуртожитках. А багатьом доведеться шукати житло самостійно. Разом зі студентами ближче до вересня до великих міст повертаються і сезонні робітники, які також планують винаймати оселі.

Скільки нині коштує оренда квартири в різних містах країни, як не натрапити на аферистів та яку суму одразу готувати, йдеться в сюжеті програми "Сніданок з "1+1".

Винайняти однокімнатну квартиру в Києві можна в основному за 6-8 тис. грн на місяць. Додатково – комунальні послуги. У центральній частині столиці – до 10 тис. грн і вище. Можна знайти й дешевше – і 2,5 тис. грн, і 3,5 тис. грн, і 4 тис. грн, проте житло віддалене від центру й іноді в не найкращому стані.

Ціни "кусатимуться" ближче до кінця серпня та на початку вересня – оренда може здорожчати на 10%. А потім, коли студенти знайдуть собі житло, вартість трохи знизиться.

За двокімнатну квартиру просять від 5 тис. грн у віддалених районах. За кімнату в квартирі – 2-2,5 тис. грн.

У Харкові, Львові, Одесі та Дніпрі оренда житла дешевша на 20-30%.

Експерти традиційно радять остерігатися шахраїв. Не потрібно давати агентам завдаток. Орендні гроші слід передавати під час підписання угоди з власником житла, тоді ж і ріелтор отримає винагороду. Також потрібно уникати підписання документів з представником орендодавця. В ідеалі підпис повинен поставити власник, який перед цим покаже свій паспорт, оригінали документів щодо власності на житло. Слід прискіпливо порівняти адресу квартири в документах із тією, що здається в оренду.

Щоб заїхати в орендоване житло, зазвичай потрібно оплатити за перший та останній місяці проживання, а також сплатити комісію ріелтору. Зазвичай, вона дорівнює половині місячної вартості оренди. Але нині все частіше її оплачує орендодавець.

Нагадаємо, ціни на житло в обласних центрах "доганяють" столичні.

Залиште свій коментар

Вибір редакції