Ціни на житло в обласних центрах "доганяють" столичні. Огляд ринку нерухомості

Найдорожче в регіонах квартири коштують у Львові та Одесі.

Квартири залишаються найдорожчими в Києві. Проте за цінами столицю "доганяють" найбільші обласні центри. Житло в Києві на вторинному ринку на 30% дорожче, ніж у регіонах. А на первинному – на 13-20%. Меншу різницю на первинному ринку пояснюють тим, що в столиці набудували чимало житла, яке не можуть продати. А тому й стримують ціни.

Ринок житлової нерухомості в найбільших обласних центрах – Харкові, Дніпрі, Одесі та Львові – стабільний, зростання чи падіння продажів не спостерігають. Про це пише Ліга.net.

КИЇВ

У столиці на продаж виставлені близько 57 тисяч квартир. Торік продали всього 5,2 тисячі, констатує консультант City Development Solutions Роман Герасимчук.

"Велика частина пропозицій не влаштовує потенційного покупця, що призводить до подальшого накопичення непроданих квартир і перевантаження ринку первинної нерухомості", - пояснює експерт.

Усе це змушує забудовників не тільки стримувати ціни, а й давати потенційним покупцям додаткові знижки. Під час повної оплати вони можуть досягати 20%.

До кризи ціни на нерухомість в Києві та великих регіональних центрах відрізнялися приблизно на третину. Зараз ця різниця зберігається тільки для вторинного ринку, на первинному ринку вона скоротилася. Наприклад, у Львові та Одесі нерухомість в середньому дешевше всього на 13%.

ЛЬВІВ

Тут в основному купують квартири, що коштують не більше 50 тис. доларів. Наприклад, гостинка площею 25 кв. м на околиці міста обійдеться в 17 тис. доларів. Ціни на житло в новобудовах стартують від 550 доларів за квадратний метр на околицях та від 780-1000 доларів у районах, наближених до центру міста.

"Квартири в історичному центрі купують кияни, які або самі часто приїжджають до Львова, або здають житло в оренду туристам", - говорить директор львівського агентства нерухомості "Естейт-Ексклюзив" Олена Мишанчук.

Оренда однокімнатної квартири стартує від 500 грн на добу. На свята, як правило, вартість підвищується вдвічі.

ОДЕСА

За останні півроку квартири в місті подешевшали на 10-15%. Житло недалеко від морського узбережжя нині в основному купують кияни. Місцеві – більш дешевшу нерухомість.

Однокімнатну квартиру в старому будинку у віддаленому від центру Одеси районі зараз можна купити за 25 тис. доларів, квартири в новобудовах коштують у середньому 700 доларів за квадратний метр.

Одеський ринок нерухомості має свої особливості. Квартири і будинки в місті масово продають росіяни, готові позбутися від житла, навіть втративши чималі гроші, розповідає директор філії агентства нерухомості "Олександр-N" Олександр Красотов. Як приклад наводить таунхаус з великою терасою і видом на море в районі восьмої станції Великого фонтану. До кризи 2014 року власник придбав своє житло за 1 млн доларів, а зараз намагається продати за 350 тис. доларів.

"Черга з потенційних покупців не стоїть", - говорить Красотов.

Подібна ситуація характерна і для інших об'єктів преміум-класу, які користувалися популярністю у забезпечених росіян.

ХАРКІВ

Найдешевшу гостинку площею 27 кв. м можна купити за 13 тис. доларів у віддалених від центру міста районах ХТЗ і Рогань. Однокімнатна на 33 кв. м у районі станції метро "Студентська" коштує 27 тис. доларів. Здавати в оренду такі апартаменти можна за 4-4,5 тис. грн на місяць без урахування вартості комунальних послуг.

Двокімнатна квартира на околиці коштує 20-25 тис. доларів, а біля метро - від 30 тис. доларів залежно від близькості до центру.

Продавці квартир масово використовують нехитре правило: спочатку підвищують ціни на квартири на 1-2 тис. доларів, а потім надають клієнтам знижки на цю ж суму.

"У місті багато студентів, для яких часто купують квартири", - розповідає директор харківського агентства нерухомості "Дукат" Станіслав Дмитриченко.

ДНІПРО

У Дніпрі квартири купують в основному в новобудовах. Практично все житло в споруджуваних будинках економ-класу розкуповується ще до введення будинку в експлуатацію. Про це каже директор агентства нерухомості "Авангард" Ярослав Задерей.

"Пропозиція зростає. Зараз в Дніпрі ведеться будівництво 55 нових будинків, тоді як рік тому - 35", - говорить Задерей.

Середня ціна на квартири - 650 доларів за "квадрат". Найдешевшу гостинку на околиці міста на вторинному ринку можна купити за 12-13 тис. доларів. Повноцінна однокімнатна квартира обійдеться в 20-21 тис. доларів, двокімнатна - 27 тис. доларів, трикімнатна – 30 тис. доларів.

Залиште свій коментар