Експерти розповіли, чи підскочить долар через урядову кризу та прогноз Мінекономіки

Вже два рази поспіль гривня на практиці виправдовувала оптимістичний прогноз.

На валютному фронті тривога. Міністерство економіки спрогнозувало, що у 2016 році курс долара становитиме 26,9 грн/дол замість 24,1 грн/дол, які були прописані у минулорічному держбюджеті.

Зазвичай роздрібний ринок валюти дуже чутливо реагує на офіційне подорожчання валюти. Але поки що гривня тримається. На початку тижня долар в обмінниках можна було купити за 26,8. А вже перед вихідними - за 26,5. Так само поводив себе і євро. Тож попередній позитивний прогноз, який економіст Олексій Геращенко давав у минулому випуску ТСН.Тиждень справдився.

Цього разу економісти знову дали два прогнози - оптимістичний та песимістичний - на динаміку курсу гривні у перший тиждень квітня.

На валютному фронті тривога

Не даремно, виявляється, ми так ретельно міряли температуру гривні останнім часом. Цього тижня з'явилось повідомлення, уряд планує перерахувати держбюджет за значно вищим курсом долара. 

Оптимістом цього разу виявився Ярослав Колесник, перший віце-президент Українського кредитно-банківського союзу. Він запевняє, що зараз час квартальних звітів і платежів, тож українці мають продавати долари, щоб розрахуватися за зобов'язаннями. А це - шанс для гривні. До того ж є надія на прояснення урядової кризи, що теж може зміцнити позиції української валюти.

Водночас песиміст - Олег Устенко, виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера - має зовсім інші відчуття з приводу урядової кризи. Тож він вбачає мінус у скороченні обсягів експорту і недовіри до влади. І, звичайно, він вважає, що зміна курсу у бюджеті просто так не минеться.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: