Експерти розповіли про проблеми тарифікації послуг за опалення

Часто за комунальні послуги доводиться віддавати усю пенсію, або мінімальну зарплату.

Цього року початок опалювального сезону відчутно вдарив по кишенях українців, оскільки людям доводиться платити чималі рахунки.

Про те, скільки в середньому треба сплачувати за опалення та в чому проблема тарифікації комунальних послуг, ідеться в сюжеті "Сніданку з "1+1".

У столиці лічильники поставили у більшості багатоповерхівок. Проте днями там з'явилися оголошення – платіжки за тепло обов'язково перерахують. Адже в листопаді людям порахували витрати за нормативом – 16 гривень 14 копійок за метр.

Зауважимо, у Дніпропетровську ціна на опалення за нормативом становить трохи більше, ніж в Києві, – близько 18 гривень. А в Краматорську взагалі рекордна вартість – 26 гривень.

За словами екс-міністра з питань житлово-комунального господарства Олексія Кучеренка, нормативи на тепло можуть і повинні відрізнятися в містах. Але така велика різниця незрозуміла навіть експерту.

"В кожному місті повинен з'явитися свій тарифний омбудсмен – захисник прав споживачів. І він не має назначатися мером. Треба, щоб діяла процедура вибору споживачами", - каже Кучеренко.

Єдиний вихід, за словами експерта, – скаржитися до органів місцевої влади. Адже вони мають безпосередній стосунок до формування тарифів.

Своєю чергою, працівники Міністерства регіонального розвитку пообіцяли, що тарифи на тепло для будинків без лічильників відтепер прив'яжуть до температури повітря на вулиці. А на думку експертів вартість повинна враховувати ще й вік будинку, його технічний стан і проект, за яким його побудували.

ВідеоКуди звертатися українцям, якщо сума в комунальних платіжках зависока

Нагадаємо, що нещодавно експерти розповіли, як можна економити на комунальних послугах. Щоб не мерзнути і заощадити, варто встановити лічильники і терміново оформлювати субсидії.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: