Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Fitch опустило рейтинг України до переддефолтного

Міжнародні аналітики не вірять у реальність московського кредиту для Києва.

Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings знизило довгостроковий рейтинг України за зобов'язаннями в іноземній валюті з "B-" до "ССС". Цим літерам відповідає пояснення рейтинга "надзвичайно спекулятивного" рівня.

Згідно з тлумаченнями Fitch, на цьому ступені "дефолт є реальною можливістю", а від нього країну відокремлюють всього кілька кроків.

Наразі подібні рейтинги мають також Гамбія і Ямайка.

При цьому рейтинг зобов'язань у національній валюті залишився на рівні " B-". Проте агентство зберегло "негативний" прогноз цього рейтингу, що говорить про можливість його зниження в осяжному майбутньому.

У своїх поясненнях аналітики посилаються на високі політичні ризики та невизначеність ситуації в Україні, а також істотне погіршення фінансової гнучкості і доступу до джерел рефінансування накопиченої державою заборгованості.

Крім того, Fitch не вірить у те, що кредитні кошти на $ 15 млрд, обіцяні Україні Росією, будуть виділені в повному обсязі. При цьому агентство вважає, що Україна втратила доступ до зовнішніх ринків фінансування.

Агентство може поліпшити оцінку кредитоспроможності України в разі відновлення політичної стабільності, доступу до зовнішнього фінансування, повернення до стійкого зростання і зниження бюджетного дисбалансу. У своїх оцінках Fitch виходить з того, що політична невизначеність в країні і брак ясності щодо планів уряду відносно зовнішнього фінансування збережуться протягом тривалого часу.

Як повідомлялося, після "замороження" євроінтеграції Fitch підтвердив негативний рейтинг України.

Залиште свій коментар

Вибір редакції