Fitch зберегло рейтинг РФ на останньому щаблі інвестиційного рівня

Зовнішні ризики для Росії за останні 12 місяців зменшилися.

Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings підтвердило довгострокові рейтинги дефолту емітента Росії у національній та іноземній валютах.

Рейтинг залишений на останньому щаблі інвестиційного рівня BBB-, прогноз — "негативний".

"Рейтинги рівня BBB - відображають сильні позиції зовнішнього і суверенного балансу Росії і низькі потреби у фінансуванні на тлі таких структурних слабкостей, як залежність від сировини і ризики організації управління, низький потенціал зростання і геополітична напруженість", — відзначило Fitch.

На думку агентства, зовнішні ризики для Росії за останні 12 місяців зменшилися. Знизилися, зокрема, побоювання різкого витрачання міжнародних резервів в умовах відтоку капіталу та необхідності погашення боргових зобов'язань.

За оцінками аналітиків, російський ВВП скоротиться на 1,5 відсотка в поточному році після падіння на 3,7 відсотка у 2015 році, а дефіцит федерального бюджету збільшиться в 2016 році до 3,9 відсотка ВВП у порівнянні з 2,4% ВВП роком раніше.

Fitch очікує, що профіциту поточного рахунку платіжного балансу в 2016 році буде достатньо, щоб покрити очікуваний відтік капіталу в розмірі 40 мільярдів доларів.

Основними ризиками для прогнозу щодо резервів є зниження цін на нафту і посилення попиту на іноземну валюту.

У своїх прогнозах Fitch виходить з припущення, що санкції ЄС і США щодо Росії збережуться в середньостроковій перспективі. Середньорічна ціна нафти прогнозується на рівні 35 доларів за барель у 2016 році і 45 доларів в 2017 році.

Нагадаємо, що раніше российское уряд підготував заходи оперативного реагування на складну економічну ситуацію і опрацьовує питання середньострокової збалансованості бюджету.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: