Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Fitch зберегло рейтинг РФ на останньому щаблі інвестиційного рівня

Зовнішні ризики для Росії за останні 12 місяців зменшилися.

Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings підтвердило довгострокові рейтинги дефолту емітента Росії у національній та іноземній валютах.

Рейтинг залишений на останньому щаблі інвестиційного рівня BBB-, прогноз — "негативний".

"Рейтинги рівня BBB - відображають сильні позиції зовнішнього і суверенного балансу Росії і низькі потреби у фінансуванні на тлі таких структурних слабкостей, як залежність від сировини і ризики організації управління, низький потенціал зростання і геополітична напруженість", — відзначило Fitch.

На думку агентства, зовнішні ризики для Росії за останні 12 місяців зменшилися. Знизилися, зокрема, побоювання різкого витрачання міжнародних резервів в умовах відтоку капіталу та необхідності погашення боргових зобов'язань.

За оцінками аналітиків, російський ВВП скоротиться на 1,5 відсотка в поточному році після падіння на 3,7 відсотка у 2015 році, а дефіцит федерального бюджету збільшиться в 2016 році до 3,9 відсотка ВВП у порівнянні з 2,4% ВВП роком раніше.

Fitch очікує, що профіциту поточного рахунку платіжного балансу в 2016 році буде достатньо, щоб покрити очікуваний відтік капіталу в розмірі 40 мільярдів доларів.

Основними ризиками для прогнозу щодо резервів є зниження цін на нафту і посилення попиту на іноземну валюту.

У своїх прогнозах Fitch виходить з припущення, що санкції ЄС і США щодо Росії збережуться в середньостроковій перспективі. Середньорічна ціна нафти прогнозується на рівні 35 доларів за барель у 2016 році і 45 доларів в 2017 році.

Нагадаємо, що раніше российское уряд підготував заходи оперативного реагування на складну економічну ситуацію і опрацьовує питання середньострокової збалансованості бюджету.

Залиште свій коментар

Вибір редакції