Глава ДФС Мельник розповів про результати боротьби з тіньовими ринками

Дата публікації
Перегляди
970
Глава ДФС Мельник розповів про результати боротьби з тіньовими ринками

Співробітники ДФС в період січня-квітня 2021 року конфіскували контрафактної підакцизної продукції на 1,7 млрд грн.

Про це в інтерв'ю "НВ.Бізнес" заявив глава ДФС Вадим Мельник.

"Нами за чотири місяці поточного року підакцизної продукції вилучено на суму понад 1,7 мільярда гривень. Я можу назвати вам конкретні цифри і суми за напрямками. Вилучили 953,4 тис літрів незаконно виготовленого спирту на суму 154,6 млн гривень, 427,4 тис. літрів лікеро-горілчаних виробів на на 94,5 млн гривень. 365,3 млн гривень — це 5,83 млн вилучених пачок тютюнових виробів. 35,6 тис. тонн паливно-мастильних матеріалів на суму більше 1 млрд гривень. Також ми виявили 70 виробництв незаконної підакцизної продукції. Ми в рамках своїх повноважень робимо максимально можливе", — вказує Мельник.

На думку Мельника, криміналізація контрабанди підакцизної продукції допоможе знизити обсяги тіньових ринків. Відповідні законопроєкти перебувають на розгляді парламенту.

"Зараз розглядаються законопроєкти про криміналізацію контрабанди підакцизної продукції, це теж хороший чинник, він зіграє свою роль. Ті, хто незаконно виробляє ввезення, вивезення підакцизної продукції — щодо таких людей можна буде порушувати кримінальні справи. І це може бути стримуючим фактором: бути спійманим, втратити товар і сісти", — заявив Мельник.

Крім того, Мельник зазначив, що з початку року ДФС домоглася відшкодування до держбюджету 766 млн грн "живих" грошей в рамках кримінальних розслідувань, що вдвічі перевищує показники аналогічного періоду 2020 року. Також ДФС заблокувала видачу незаконного "скрученого" ПДВ більш ніж на 1 млрд грн за перші місяці 2021 року.

Вадим Мельник був призначений главою ДФС в грудні 2020 року.

Дата публікації
Перегляди
970
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Email