Горілка, віскі та вина подорожчають: уряд підвищує ціни на алкоголь

Дата публікації
Перегляди
5426
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Горілка, віскі та вина подорожчають: уряд підвищує ціни на алкоголь

Фото: Reuters

Українців збираються захистити від підробок.

Сьогодні, 9 серпня, Кабінет міністрів ухвалив постанову, згідно з якою мають бути підвищені мінімальні оптово-відпускні та роздрібні ціни на окремі види алкогольних напоїв.

Про це йдеться в повідомленні на Урядовому порталі.

"Розмір мінімальних цін на алкоголь, який діє сьогодні, запроваджено у листопаді 2016 року. Водночас у 2017 році зросли ставки акцизного податку на переважну більшість алкогольних напоїв (горілку, лікеро-горілчані вироби, коньяк, вина, тощо). Відбулося і зростання інших складових ціни, тому сьогодні розмір мінімальних цін не відповідає реальним витратам на виробництво і реалізацію алкогольних напоїв", - зауважили в уряді.

Згідно з повідомленням, до Мінекономрозвитку надійшли чисельні звернення учасників ринку, які наголошували, що чинні мінімальні ціни не покривають їхні операційні витрати.

У Киргизстані селяни проголосували за те, аби встановити в себе сухий закон

У Киргизстані селяни проголосували за те, аби встановити в себе сухий закон
 

"Внаслідок цього, на думку асоціацій виробників алкогольної продукції, послаблюється конкуренція з боку легальних виробників і збільшується частка недобросовісних виробників. Це відбувається, тому що такі компанії можуть скорочувати свої операційні витрати шляхом придбання необлікованого спирту, використання сурогатних речовин, ухилення від сплати податків, виробництва контрафактної продукції, тощо", - йдеться в повідомленні.

У Кабміні заявили, що підвищують мінімальні ціни на алкоголь, щоб захистити споживачів від контрафактної та сурогатної продукції і зменшити частку тіньової економіки.

"Зокрема, роздрібні ціни на горілку та лікеро-горілчані вироби збільшити на 14,0-19,41%; віскі, ром та джин - на 6,5-6,6%; коньяк (бренді) - на 12,3-29,1%; вина з додаванням спирту, ігристі - на 7,1-13,3%", - уточнили в уряді.

Нагадаємо, в липні Вищий господарський суд України зобов'язав міськраду Києва скасувати рішення щодо заборони на продаж алкогольних напоїв у вечірній час

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
5426
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація