Із кабельних мереж можуть зникнути найпопулярніші телеканали України

Дата публікації
Перегляди
7768
Із кабельних мереж можуть зникнути найпопулярніші телеканали України

pixabay.com

Провайдери беруть гроші з глядачів, але нічого не дають виробникам телепродукції.

Жодної копійки від кабельних операторів не отримують нині українські канали, навіть попри те, що саме їх і в кабельних мережах дивляться найчастіше. Канали закликають кабельників платити за українське, бо це в кризу дасть можливість і надалі створювати якісні шоу, серіали та новини, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Однак улюблені українцями програми скоро можуть зникнути з екранів. Частина кабельних операторів заявила, що з Нового року можуть відімкнути більшість центральних каналів. "Ми проведемо технічне відключення каналів і подивимося на реакцію. З першого числа будуть відключатися", - пообіцяв представник одного з провайдерів Мар'ян Івасюк.

Кабельних операторів можуть змусити платити за трансляцію українських каналів

Кабельних операторів можуть змусити платити за трансляцію українських каналів

Такі крокі – через мізер, усього 75 копійок з глядача. Стільки кабельникам коштуватиме, наприклад, 6 каналів групи 1+1. Фахівці кажуть, що це не повинно ніяк вплинути на бізнес-складову компаній. Однак ті не хочуть втрачати ані копійки своїх прибутків, адже раніше взагалі транслювали найпопулярніше безкоштовно – в межах так званого "соціального пакету", котрий забезпечувався державою. Тепер безкоштовними залишаться тільки ті канали, за які українці вже заплатили податками – тобто, державні, парламентський "Рада" та регіональні мовники. Інші ж мають напряму домовлятися з кабельниками – це світова практика, яка давно та успішно функціонує в більшості країн.

Однак поки що діалог між виробниками і трансляторами складається не завжди. Телевізійники визнають, що копійчані суми не зроблять канали багатшими, але дадуть змогу більше витрачати на якість програм. Кабельників, які й без того заробляють на українцях, просять поділитись. Однак інколи ті, навіть попри раціональні економічні аргументи, ідуть на принцип: справа не в ціні, не платили і платити не будемо. Особливо гостро питання стоїть у регіонах. Там кажуть, що й без того несуть великі видатки на обслуговування мереж і електроенергію, а ще одного підвищення тарифу збіднілі українці не переживуть. Звідки такі висновки – на каналах не розуміють. "Приблизне навантаження на одного абонента – 2-3 гривні", - каже представник StarLightMedia Федір Гречанінов.

Українські телевізійники впевнені, що така сума є значно меншою, ніж провайдери платять іноземцям за трансляцію. При цьому канали готові до перемов і спільної боротьби з піратами чи нелегальними провайдерами. Що компроміс важливий для ринку – певні й експерти. "Мають бути встановлені офіційні і прозорі стосунки між каналами та провайдерами. Все ж таки провайдери продають програми каналів і заробляють на цьому", - каже медіаюрист Юрій Крайняк. При цьому українців теж закликають не лишатись осторонь і так само відстоювати право на улюблені канали.

Кореспондент ТСН Олександр Романюк

Наступна публікація