Криза завершилася: у США вперше з 2006 року підняли облікову ставку

Таке рішення може послабити валюти країн світу, що розвиваються, і знизити ціни на нафту.

Федеральна резервна система США підвищила облікову ставку на 0,25% і тепер вона перебуває в діапазоні 0,25-0,50%.

Востаннє центробанк Сполучених Штатів піднімав ставку у 2006 році. З приходом іпотечної, а потім і фінансової криз, ФРС вперше в історії Америки опустила ставку (відсоток, під який комерційні банки позичають гроші у регулятора) майже до нуля, повідомляє Euronews.

Глава ФРС Джанет Єллен зазначила, що центробанк США утримував облікову ставку на нульовому рівні протягом семи років, щоб підтримати відновлення економіки після важкої фінансової кризи з часів Великої депресії. Підвищення ставки означає кінець цього періоду.

У ФРС відзначають, що ВВП США виріс більш ніж на 2%, безробіття впало до 5%, а інфляція вчетверо менше бажаних ФРС 2%, але у відомстві вважають, що цей показник покращиться в середньостроковій перспективі. Комітет з операцій на відкритому ринку впевнений, що економіка продовжить упевнене зростання, хоча до повного відновлення ще поки дуже далеко.

Підвищення ставок по долару вперше за такий довгий час означає, що американський центробанк вважає кризу завершеною. Але для решти світу подорожчання світової резервної валюти має неприємні наслідки. Слабшають валюти країн – такі як рубль. Дорогий долар робить внесок і в падіння цін на нафту та інші сировинні товари, адже вони номіновані в доларах.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: