Мінімальну зарплату хочуть підвищити в півтора разу

Переглянути соцстандарт можуть із 1 липня.

Міністерство соціальної політики пропонує підвищити з 1 липня розмір мінімальної зарплати в півтора разу – із нинішніх 1450 грн до близько 2,2 тис. грн.

Про це в інтерв'ю "Сегодня" розповів міністр соцполітики Андрій Рева.

"Ми готуємо законодавчу пропозицію для того, щоб ввести це (підвищення мінімальної зарплати в півтора разу) в дію з 1 липня 2016 року. Що зараз коїться? У нас є такі показники, як мінімальна заробітна плата і прожитковий мінімум. Що це таке? Це соціальні стандарти. Ми до них прив'язали перший тарифний розряд в бюджетній сфері. Тобто якщо ми підвищуємо прожитковий мінімум, потрібно підвищувати перший тарифний розряд і всю сітку тарифну. На це потрібні сотні мільярдів гривень. У результаті для того, щоб цього не робити, ми маніпулюємо з прожитковим мінімумом – вдаємо, що він не повинен зростати", – сказав Рева.

Міністр пропонує "відв'язатися від прожиткового мінімуму, підвищити мінімалку, тоді небюджетна сфера йде вперед – і ми починаємо підтягувати до неї бюджетну. Коли вони пішли вгору, тоді ми піднімаємо прожитковий мінімум. Ось і вся логіка. Тобто ми знімаємо кайдани і відпускаємо заробітну плату. Одночасно детінізуємо 2,5 млн працівників небюджетної сфери, вишукуємо 4,5 млрд на підвищення стандартів в бюджетній сфері – і під кінець року отримуємо ефект 7,5 млрд плюс. Мінус 4,5 – разом 3 млрд чистого плюса з економічних розрахунках, якщо ми це робимо. Але для цього потрібно зламати психологію деяких людей, людям перебудувати мислення".

Нагадаємо, держбюджет-2016 планують переглянути в липні. Нинішня його редакція передбачає наступне підвищення мінімальної зарплати з 1 грудня – до 1550 грн.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: