Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Міністр транспорту розповів, куди підуть 150 мільйонів євро від ЄС

Гроші мають поліпшити ефективність перевезень щонайменше в сім разів

Європейський союз надає Україні 600 мільйонів євро допомоги, хвалить за реформи та обіцяє швидкий безвіз, йдеться в ТСН.16.45.

У Брюсселі завершилося засідання комісії з асоціації Україна-ЄС, на якій підписали низку угод про співпрацю та підтримку.

Реформи в Україні неймовірні, а Європейський союз буде завжди стояти поруч. Верховний представник ЄС з питань зовнішньої політики та безпеки Федеріка Могеріні дає високу оцінку змінам, та обіцяє підтримку економічну і політичну.

"Ми побачили неймовірну роботу української влади та українського уряду в надзвичайно складних умовах, пов'язаних із конфліктом на сході України та нелегальною анексію Криму та Севастополя. Дозвольте мені висловити співчуття через втрату життів шести солдатів та ще більшої кількості поранених цими вихідними на Донбасі", - заявив Могеріні.

Засідання комісії з асоціації Україна-ЄС вже третє. Цього року угода принесла неабияку користь для економік обох сторін, кажуть в Брюсселі. Торговий обіг збільшився до сорока відсотків. А економічна підтримка, за словами першого віце-прем'єра, допомагає відновити довіру до української економіки.

Реформа держуправління, кредити для освіти, сто п'ятдесят мільйонів євро для української залізниці. За ці кошти планують добудувати колію в районі Миколаєва та електрифікувати напрямок, важливий для вантажних перевезень.

"Це дасть величезний поштовх для масштабних перевезень в цьому регіоні, в першу чергу Миколаївських портів. Ми плануємо, що буде ефективність перевезень щонайменше в сім разів дешевше, ніж зараз дизельними локомотивами", - заявив міністр транспорту України.

Обіцяють в Брюсселі закрити й два найрезонансніших питання — на початку року остаточно завершити ратифікацію угоди про асоціацію, для цього лідери ЄС уклали додаткову угоду із Нідерландами, які після референдуму призупинили цей процес, і скасувати візи для українців.

Нідерланди мають ратифікувати документ протягом зими. Щодо безвізу терміни не називають, але кажуть, станеться це скоро.

Залиште свій коментар

Вибір редакції