Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
На Кіпрі арештували багатомільйонні активи Фірташа - ЗМІ

На Кіпрі арештували багатомільйонні активи Фірташа - ЗМІ

Під арешт потрапила нерухомість майже на 46 млн доларів.

Суд Кіпру наклав арешт на все рухоме і нерухоме майно українського мільярдера Дмитра Фірташа майже на 46 млн доларів. Арешт також торкнувся компанії олігарха Group DF Holdings Limited, яка фактично керує всім бізнесом Фірташа.

Про це повідомляє "Коммерсантъ".

Приводом накладених заходів став позов російського банку "ВТБ", якому заборгували дві структури бізнесмена - ПрАТ "Юкрейніан Кемікал Продактс" і ТОВ "Титанові інвестиції", які є власниками низки заводів в Криму. Загальна сума заборгованості становить майже 37,4 млн доларів.

За даними джерел видання, позов до окружного суду кіпрського міста Лімасол був поданий ще 20 грудня минулого року юристами банку "ВТБ" і через тиждень було ухвалено рішення накласти арешт. Сам позов по суті почнуть розглядати в кінці січня. Одним з відповідачів у ньому є 53-річний український бізнесмен Дмитро Фірташ, який входить в список найбагатших людей України з більш ніж мільярдним статком.

"Коммерсантъ" повідомляє, що Фірташ - бенефіціар приватного акціонерного товариства "Юкрейніан Кемікал Продактс" і зареєстрованого в Росії ТОВ "Титанові інвестиції"

Ці компанії є власниками низки великих хімічних підприємств в Криму, що займаються виробництвом діоксиду титану, що має найрізноманітніше застосування в різних галузях промисловості - від виготовлення паперу та вогнетривкого скла аж до бетону і гуми. При цьому підприємства за своїми потужностями є одними з головних виробників настільки затребуваної продукції на території всієї Східної Європи.

Сам позов "ВТБ" пов'язаний з кредитом, який ще в кінці квітня 2015 року взяли в банку "Юкрейніан Кемікал Продактс" і "Титанові інвестиції".

У прес-службі банку інформацію про арешт активів підтвердили, проте відмовилися від детальних коментарів.

"Ми підтримуємо рішення окружного суду міста Лімасол про арешт майна Дмитра Фірташа і пов'язаних з ним компаній", - заявили в банку.

За словами представників банку, основна мета під час роботи з проблемною заборгованістю - повернення кредитних коштів банку. Також там заявили, що "ВТБ" буде продовжувати "домагатися повного повернення грошових коштів усіма доступними способами в рамках законодавства". 

Нагадаємо, наприкінці минулого року генеральний прокурор України Юрий Луценко заявив, що ГПУ проситиме суд накласти арешт на активи олігарха Дмитра Фірташа в Україні. За словами Луценка, арешт на більшість економічних суб'єктів можна накласти тільки після завершення експертизи, яка залежить не від прокуратури, а від Мін'юсту або МВС.

Відео Як кримчани живуть без постачання води і як працюється Фірташу під російським прапором

От коли закортіло їм приєднатися до Росії, бо там пенсії вище і життя краще - на вулицях танцювали і плакати вішали, що зараз хоч каміння з неба. А вартувало Україні відключити воду на півночі півострову - так одразу звинувачують нашу країну хіба що не у підготовці масових убивств та терактів. Хоча все дуже просто: Україна готова постачати воду в Крим, якщо з іншого боку в договір впишуть, що це українська територія. 

Як кримчани живуть без постачання води і як працюється Фірташу під російським прапором

Залиште свій коментар

Вибір редакції