На пенсію дозволять виходити раніше 60 років, але є умова

Автор
Олена КапнікОлена Капнік
Дата публікації
Перегляди
76к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
На пенсію дозволять виходити раніше 60 років, але є умова

Фото: УНІАН

Претендувати на таке право можуть не всі.

Вийти на пенсію можна буде раніше, ніж у 60 років. Ця норма закладена у законодавстві. Утім, претендувати на таке право можуть не всі.

Які умови треба виконати, аби раніше піти на заслужений відпочинок — у Сніданку з 1+1.

Диспетчерка Олена від машин боронить місця для маршруток і стежить аби вчасно відправлялися із зупинки. До роботи диспетчером жінка працювала в школі, а ще дівчиною починала на ткацькій фабриці. За її словами, усі записи в трудовій – офіційне працевлаштування. Має вже близько 45 років стажу. Місяць тому, коли Олені виповнилося 60, жінка отримала право оформити пенсію.

Заслужений відпочинок в Україні стає можливим ще до досягнення 60-річного віку. Як цим правом скористатися, пояснює колишній заступник керівника Пенсійного фонду Микола Шамбір: "Коли людина має 40 років стажу, то вона має право виходити на пенсію не залежно від віку".

В Мінсоцполітики кажуть, що ця норма запрацює на фінальному етапі пенсійної реформи – від 2028 року. Якщо порахувати, то першими скористатися цим правом зможуть українці, яким зараз 50-52 роки.

 Утім, йти на пенсію у працездатному віці буде невигідно, пояснює економіст Григорій Кукуруза. "Залишаючись на ринку праці, ви отримуєте втричі більше. Пенсійні виплати не змусять вас добровільно покинути роботу. У нас зростає продовжуваність життя – від 60 до 75. За рахунок медичного, технологічного прогресу вона лише продовжуватиме зростати", каже економіст Ukraine Economic Outlook.

Думку експерта поділяє Раїса Миколаївна. Колишня економістка нині керує ОСББ в Теребовлі Тернопільської області. За її словами, до пенсії їй ще п’ять років. Коли її оформить здавати трудову книжку не збирається. "Якщо людина 40 років пропрацювала і втомилася, то, будь ласка, хай йде. Наприклад, зі мною працює бухгалтер, їй 66 років. В неї ще стільки енергії. Таку людину на пенсію не можна відправляти", - каже голова правління ОСББ Раїса Миколаївна.

Піти достроково на пенсію зможуть як жінки, так і чоловіки. Та для раннього заслуженого відпочинку одного бажання замало, і стаж докупити – неможливо. Його треба заробити.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
76к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація