На "теплі кредити" виділили 400 мільйонів гривень

На "теплі кредити" виділили 400 мільйонів гривень

Від початку дії програми вже видали кредитів на 2,7 мільярда гривень.

Уряд подовжив на 2017 рік програму "теплих кредитів", що передбачає часткову компенсацію коштів фізособам, ОСББ та житлово-будівельним кооперативам на термомодернізацію будинків. Загалом виділили 400 млн грн.

Від початку дії програми (від жовтня 2014-го) вже видали 163 тисячі кредитів на загальну суму 2,7 млрд грн. Про це повідомляє Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства.

Середня економія теплової енергії від впровадження енергоефективних заходів за програмою, які були в проваджені ОСББ та ЖБК, склала:

— у разі термомодернізації стін — 24%;

— у разі облаштування індивідуальних теплових пунктів — 10%;

— у разі встановлення енергоефективних склопрозорих конструкцій у місцях загального користування — 14%;

Також зафіксували суттєву економію електроенергії на освітлення місць загального користування (71%).

"Сьогодні 95% ОСББ/ЖБК готові взяти участь у програмі повторно. Адже 81% опитаних відмітили підвищення комфортності власних помешкань. Щодо приватних домогосподарств, то кожна родина, яка взяла участь у програмі, завдяки встановленню вікон, заміні застарілих газових котлів, утепленню стін в одноквартирних будинках зменшила споживання газу від 16 до 43%, а після заміни вікон, радіаторів у квартирах багатоквартирних будинків — зекономила до 24% тепла", — зазначив віце-прем'єр-міністр і очільник Мінрегіонбуду Геннадій Зубко.

У 2017 році вдосконалять процедуру надання кредитів, посилять контроль за впровадженням енергоефективних заходів та використанням коштів, також діятиме система моніторингу ефективності виконання програми.

В Україні також мають створити Фонд енергоефективності – інституцію, яка, в першу чергу надаватиме людям технічні рекомендації під фінансові пакети.

Нагадаємо, що програма часткової компенсації вартості кредитів на термомодернізацію та заходи щодо підвищення енергоефективності в житловому секторі передбачає виплату відшкодування у розмірі 20% суми кредиту для фізичних осіб у разі придбання опалювальних котлів на альтернативних видах палива, 35% – для фізичних осіб для індивідуального утеплення житла, 40% – для ОСББ і ЖСК (за наявності одержувачів субсидій – від 40% до 70%). "Теплі кредити" видають три державні банки – "Ощадбанк", "Укрексімбанк" та "Укргазбанк". До програми також має приєднатися націоналізований "ПриватБанк".

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів