Українці зможуть термомодернізувати свої оселі за півціни, а потім платити вдвічі менше за комуналку

Українці зможуть термомодернізувати свої оселі за півціни, а потім платити вдвічі менше за комуналку

Законопроект про Фонд енергоефективності перебуває на розгляді в парламенті.

У квітні 2017 року в Україні має запрацювати державна програма, завдяки якій українці зможуть отримати від держави компенсації 20-50% вартості термомодернізації будинків та квартир.

Це, зокрема, передбачено законопроектами, серед яких і "Про Фонд енергоефективності", які уряд подав на розгляд до Верховної Ради та очікує їхнє ухвалення до кінця 2016-го, пише в блозі на LB.ua віце-прем'єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко.

"Запровадження в дію повного пакета законодавства з енергоефективності вже за чотири роки прогнозовано скоротить споживання газу в житловому секторі на 1,0 млрд кубічних метрів та значно зменшить платіжки населення за комунальні послуги. Ми будемо купувати на 1,0 млрд кубічних метрів менше імпортного газу, за який ми платимо валютою. Розрахунки вказують на те, що в Україні для повномасштабного впровадження заходів з енергоефективності потрібно витратити близько 50 млрд доларів. З держбюджету реально виділити лише незначну частину цих коштів. Проте, якщо держава надасть дієвий інструмент, гроші готові дати міжнародні інвестори і банки, оскільки термомодернізація оживить будівництво, ринок товарів і послуг та додатково створить тисячі робочих місць", – зазначив Зубко.

Віце-прем'єр запевняє, що заходи із термомодернізації допоможуть українцям зменшити витрати на оплату за теплопостачання та газ на 60%.

ТРИ ПАКЕТИ ЕНЕРГОЕФЕКТИВНИХ ЗАХОДІВ

Урядовці розробили три пакети заходів із термомодернізації залежно від типів осель та заходів: "Легкий", "Комплексний", "Приватний". Під ці програми банки видаватимуть кредити, а держава відповідно буде компенсувати до 20-50% вартості цих заходів.

енергоефективність_3
Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України

Пакет "Легкий"

Програма для багатоквартирного будинку. У розрахунку на 100 квартир загальна сума проекту може складати 400 тис. грн. Пакет передбачає виділення державою 20-30-відсоткових компенсацій на встановлення теплового лічильника, індивідуального теплового пункту (погодне регулювання подачі тепла з додатковим обладнанням: насоси, клапани тощо), теплоізоляцію трубопроводів, збалансування системи опалення та гарячого водопостачання, ремонт чи встановлення нових вікон та дверей, заміну теплообмінника системи гарячого водопостачання із встановленням автоматичного регулятора.

Оціночна вартість заходів зі зменшення енергоспоживання складає 60-150 грн за квадратний метр з квартири. Термін проведення робіт – до двох місяців, а їхня окупність — 1,5-2 роки.

Завдяки заходам, передбачених пакетом "Легкий", платежі за опалення та гарячу воду зменшаться на 20%.

Пакет "Комплексний"

Комплексна термомодернізація багатоквартирних будинків. Проект на 100 квартир – 5 млн грн. Державна компенсація може становити 40-50%. Термін проведення робіт – до п'яти місяців, окупність – 5-7 років. Оціночна вартість заходів зі зменшення енергоспоживання складає від 800 до 1,5 тис. грн за квадратний метр з квартири. Економія на платежах за гарячу воду та опалення – до 60%.

Головні заходи цього пакету включають пакет "Легкий", а також термомодернізацію стін, заміну вікон і за необхідності встановлення вентиляційних систем, теплоізоляцію даху та перекриття першого поверху.

Додатково можуть бути модернізовані системи опалення всередині квартир: встановлені лічильники або розподілювачі; замінені радіатори, встановлені на них регулятори.

Пакет "Приватний"

Передбачає комплексну термореновацію приватних будівель. Компенсація – 40-50%. Термін проведення робіт 3-5 місяців. Окупність – 5-7 років. Зменшення платежів за газ може сягнути 60%.

Головні заходи – теплоізоляція стін та даху, заміна вікон і, за необхідності, встановлення вентиляційних систем. Передбачається встановлення терморегуляторів або автоматичної системи погодного регулювання подачі тепла.

До додаткових заходів будуть віднесені заміна системи опалення, а також котлів, у тому числі на альтернативні газовим.

ЯК МОЖНА БУДЕ СТАТИ УЧАСНИКОМ ПРОГРАМИ?

Отримати право на допомогу від Фонду енергоефективності буде просто, запевняє Геннадій Зубко. Домовласнику або представнику ОСББ слід буде обрати один із пакетів енергоефективності, надати до Фонду через банківські установи сертифікат про енергоаудит та зібрати документи для банку для отримання кредиту. Після отримання кредиту, самостійно обрати виконавця робіт з енергомодернізації будинку. Виконавець буде зацікавлений якісно виконати свою роботу, бо перед оплатою коштів фахівці Фонду перевірятимуть роботу підрядника.

Нагадаємо, нині українці можуть скористатися програмою "теплих кредитів" – часткової компенсації кредитів на заходи з енергозбереження та енергоефективності.

енергоефективність_2
Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України

енергоефективність_1
Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів