На Волині півсотні шахтарів оголосили голодування

Гірники вимагають, аби їм віддали заборговані зарплати за три місяці.

Сьогодні, 7 листопада, півсотні гірників недобудованої державної шахти №10 "Нововолинська", що розташована у місті Нововолинськ на Волині, після закінчення своєї робочої зміни оголосили голодування. Таким чином хочуть привернути увагу влади до того, що їм затримують зарплати за три місяці на загальну суму в 7 млн грн.

До голодного протесту мають намір приєднатися й шахтарі другої зміни. Про це йдеться в повідомленні прес-служби Конфедерації вільних профспілок України.

"Чогось особливого не просимо. Вимагаємо лише погасити наявну заборгованість із зарплати, яка вже становить три місяці. Нам загалом заборгували 7 мільйонів гривень. За бажання такі гроші могли б і знайти. Також ми вимагаємо, щоб у державному бюджеті на наступний рік було передбачено фінансування на добудову копальні. А ще вимагаємо приїзду міністра енергетики і вугільної промисловості Ігоря Насалика", – сказав голова первинного осередку Незалежної профспілки гірників України (НПГУ) шахти №10 "Нововолинська" Василь Прадід.

Зазначимо, 27 жовтня близько 300 гірників нововолинських шахт перекривали митний перехід через кордон Ягодин. Також вимагали повернути борги із зарплати.

"На жаль, очікуваного результату це не дало. Так само, як і поїздки до Києва, де шахтарі пікетували Верховну Раду та Кабінет міністрів. Тому гірники змушені вдаватися до крайніх заходів, зокрема голодування", – пояснив голова НПГУ Михайло Волинець.

Нагадаємо, шахту №10 у Нововолинську почали будувати ще в 1980-х. Вона – єдина в Україні новозбудована, але недобудована шахта, фінансування якої відбувалося за рахунок бюджетних коштів.

Раніше повідомлялося, що шахтарям додатково виділили майже 53 мільйони гривень на зарплати.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: