НБУ визнав банк "Траст" неплатоспроможним

НБУ визнав банк "Траст" неплатоспроможним

НБУ визнав банк "Траст" неплатоспроможним

Банк "Траст"

Одним з власників є громадянин РФ. 

Правління Національного банку України внесло банк "Траст" до категорії неплатоспроможних.

Про це повідомляє прес-служба фінансового регулятора.

Рішення було ухвалено вчора, 6 грудня. У НБУ пояснюють, що значний обсяг кредитів банку "Траст" надавався на територіях зони антитерористичної операції.

"Погіршення фінансового стану ПАТ "Банк Траст" мало системний характер та спричинено низкою чинників. Зокрема, значний обсяг кредитів банку надавався на територіях, на яких зараз здійснюється АТО. Через відсутність обслуговування таких кредитів, фінансовий стан банку значно погіршився. Капітал банку набув від'ємного значення (на 01.12.2016 – мінус 135 млн грн.). Це, у свою чергу, спричинило порушення економічних нормативів", - вказано у повідомленні.

Також у Нацбанку наголосили, що розроблена ПАТ "Банк Траст" програма капіталізації не містила підтвердження можливості реалізації запланованих заходів щодо поліпшення фінансового стану банку у встановлені строки. Були відсутні гарантійні листи від акціонерів щодо забезпечення капіталізації.

Акціонер банку вів перемовини щодо можливості банку, однак пакет документів на погодження набуття істотної участі в ПАТ "Банк Траст" до Національного банку не надходив. 

Від 2 липня 2016 року "Траст" мав обмеження на залучення вкладів фізичних осіб. Попри заборону НБУ, у листопаді банк поновив залучення вкладів населення за завищеними відсотковими ставками.

"Таким чином та відповідно до пункту 6 частини першої статті 76 Закону України "Про банки і банківську діяльність" Національний банк зобов'язаний прийняти рішення про віднесення ПАТ "Банк Траст" до категорії неплатоспроможних у разі невиконання банком, віднесеним до категорії проблемного, розпорядження, рішення Національного банку України (у тому числі про застосування заходів впливу/санкцій) та/або вимоги Національного банку України щодо усунення порушень банківського законодавства, нормативно-правових актів регулятора протягом визначеного Національним банком України строку", - вказано у тексті.

У НБУ повідомляють, що 96% вкладників ПАТ "Банк Траст" отримають свої вклади у повному обсязі, оскільки їхній розмір не перевищує гарантовану Фондом гарантування вкладів фізичних осіб суму у 200 тисяч гривень. Клієнти з більшими обсягами вкладів отримають виплати у межах суми, гарантованої Фондом. Загальна гарантована сума відшкодування сягає 552 млн грн.

За даними Нацбанку, власниками істотної участі в банку є український бізнесмен Володимир Авраменко (78.9%) та громадянин Росії Сергій Бєляєв (16.1%). Водночас, до середини 2015 року акціонерами банку були громадяни РФ Ілля Юров, Микола Фетісов та Сергій Бєляєв. 

Повʼязані теми:

Наступна публікація