НБУ повідомив про банкрутство чергового банку

Дата публікації
Перегляди
2512
Поділитись:
WhatsApp
Viber
НБУ повідомив про банкрутство чергового банку

Фото: nikolaev.bankomap.com.ua

94% клієнтів обіцяють повернути вклади в повному обсязі.

Національний банк України визнав неплатоспроможним акціонерне товариство "Артем-Банк".

Банк, зокрема, "пішов у мінус" — на кінець жовтня його капітал склав -185,2 млн грн. Про це повідомляють на сайті НБУ.

Втрата ліквідності АТ "Артем-Банку" від початку листопада 2016 року була викликана проблемами з обслуговуванням кредитів. Так, 80% кредитного портфеля не працювали.

"Це спричинило невиконання банком своїх зобов'язань перед клієнтами. Зокрема, НБУ встановлено невиконання банком протягом п'яти робочих днів поспіль двох і більше відсотків своїх зобов'язань перед вкладниками та іншими кредиторами. Станом на 8 листопада 2016 року загальна сума невиконаних АТ "Артем-Банк" операцій клієнтів перевищила 20,2 млн грн (5,3% від його зобов'язань)", — йдеться в повідомленні НБУ.

Разом усі ці проблеми спричинили порушення економічних нормативів і лімітів відкритої валютної позиції.

Тим не менш, 94% усіх вкладників "Артем-Банку", а це 2 411 осіб, одержать вклади у повному обсязі, адже їхній "розмір не перевищує гарантованої Фондом гарантування вкладів фізичних осіб суми у 200 тисяч грн", — зазначили в Нацбанку.

Однак, клієнти з більшими обсягами вкладів одержать виплати у межах загальної гарантованої суми відшкодування, що станом на 8 листопада 2016 року складала 177,2 млн грн.

Додамо, що кінцевими власниками "Артем-Банку" є українське ТОВ "Парадигма" — 91,53%, кінцевим бенефіціаром якого є Борис Лемпер, громадянин Ізраїлю;  Олександр Качура — 7,08% і Державна акціонерна холдингова компанія "АРТЕМ" — 0,83%.

Нагадаємо, Національний банк України визнав одеського бізнесмена Бориса Кауфмана власником істотної участі у "Платинум Банку". Він, між іншим, планував придбати 75% + 1 акцію фінустанови.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2512
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація