Нацбанк зекономив на паспортизації обміну валют 3 мільярди доларів

За словами глави НБУ, введення нових правил купівлі-продажу валюти на готівковому ринку дозволило Національному банку зберегти близько 3 млрд доларів золотовалютних резервів.

Національний банк України (НБУ) за допомогою жорстких правил ідентифікації клієнтів при проведенні готівкових валютних операцій зберіг близько 3 млрд доларів, повідомив глава НБУ Сергій Арбузов.

"Змогли зберегти десь близько 3 мільярдів доларів золотовалютних резервів, тому вважаємо, що ця міра була позитивною", - сказав він.

За його словами, вжиті Нацбанком заходи дозволили відокремити попит населення від прихованого попиту бізнесу.

Як повідомлялось, з введенням нових правил обміну валюти обсяг операцій на готівковому ринку знизився в 1,5 рази. Незважаючи на це, відтік готівкових доларів і євро з банків скоротився не сильно - в жовтні населення придбало інвалюти на 1,4 млрд дол. більше, ніж здало в обмінники.

Зазначимо, з 23 вересня, населення України не може обмінювати валюту без наявності паспорта (раніше без документів можна було купити-продати валюти на 15 тис. грн).

З 28 жовтня НБУ трохи спростив процедуру продажу валюти банкам - для цього клієнту достатньо пред'явити будь-який документ, що засвідчує особу. При цьому "ксерити" документ касири не будуть. А ось придбати валюту, як і раніше, можна тільки за паспортом.

Відзначимо також, що за підсумками вересня українці купили в банках інвалюти на 2,1 млрд дол. більше, ніж здали до обмінників. Це рекордний обсяг чистого купівлі іноземної валюти на готівковому ринку з кризового листопада 2008 року.

Читайте також:

Арбузов розповів, як зекономив півмільярда, вимагаючи паспорти в обмінниках

В Києві масово закриваються обмінники

Українцям пояснили, як міняти валюту без ксерокса

Українці продовжують скуповувати валюту

ВідеоНацбанк зекономив на паспортизації обміну валют 3 мільярди доларів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: