Арбузов розповів, як зекономив півмільярда, вимагаючи паспорти в обмінниках

Економія відбулася за рахунок того, що тіньовому бізнесу обмежили можливості з обміну валюти.

Голова Національного банку України Сергій Арбузов заявив, що за період дії в Україні нових правил обміну валюти зекономлено понад $ 0,5 млрд.

"За ці дні ми вже заощадили понад півмільярда доларів з резервів", - сказав Арбузов, додавши, що економія відбулася за рахунок того, що тіньовому бізнесу обмежили можливості з обміну валюти.

"Попит населення задовольняється і черг в обмінниках немає. А тіньовий бізнес, який на цьому ринку перебував, він просто не може сьогодні скористатися цією послугою, як раніше користувався", - сказав глава НБУ.

Як повідомлялося раніше, з 23 вересня купівля-продаж готівкової валюти в Україні в будь-яких кількостях здійснюється тільки за наявності документа, що підтверджує резидентність. При цьому банки зобов'язані приймати копії цих документів.

Експерти ринку пояснюють такі адміністративні посилення Нацбанку його прагненням уберегти гривню від можливого тиску, пов'язаного з девальваційними очікуваннями населення. Згідно з даними НБУ, обсяг готівки поза банками на кінець серпня становив 194 млрд грн, збільшившись з початку року на 6%.

Прем'єр-міністр Микола Азаров на зустрічі з головою НБУ Сергієм Арбузовим заявив, що в цілому підтримує жорсткість правил купівлі-продажу готівкової валюти, але вважає, що все-таки треба їх скорегувати для зменшення обмеження свободи громадян.

Нагадаємо, з 23 вересня операції по купівлі-продажу валюти і дорожніх чеків на суму, що не перевищує 50 тис. гривень, здійснюються тільки за умови пред'явлення документу, що засвідчує особу.

Зазначимо, що раніше повідомлялося про відмову Нацбанка скасувати рішення щодо "паспортного контролю" при обміні валюти. Підкреслювалося, що купити, або продати бодай один долар за допомогою водійських прав, студентського та військового квитка буде неможливо, оскільки у банку повинні перевірити резидентність і зняти ксерокопію першої сторінки паспорта.

Читайте також:

У столиці з'являться банкомати-обмінники валюти

Українці зможуть купити трохи валюти без паспорта

Нацбанк розбудив в Україні валютний "чорний ринок"

Без паспорта навіть депутати не змогли обміняти валюту

Відсьогодні продати або купити валюту можна лише з документами

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: