"Нафтогаз" почав внутрішню реорганізацію "Укртрансгазу"

"Нафтогаз" почав внутрішню реорганізацію "Укртрансгазу"

Фото: УНІАН

Реорганізація є кроком до виділення функції оператора ГТС.

29 вересня НАК "Нафтогаз України", якій належить ПАТ «Укртрансгаз», погодила проведення внутрішньої реорганізації підприємства для створення у ньому філії "Оператор ГТС України".

Про це йдеться у повідомленні НАК.

У цій філії "Укртрансгазу" будуть сконцентровані всі бізнес-процеси, активи і фахівці, що необхідні для забезпечення транспортування природного газу територією України. Згідно із повідомленням, після повного юридичного відокремлення від "Нафтогазу" цей підрозділ зможе пройти сертифікацію оператора ГТС відповідно до вимог ЄС.

В рамках філії будуть побудовані і відпрацьовані всі необхідні функції оператора ГТС, що має забезпечити поступову і безпроблемну передачу транспортування газу окремій юридичній особі відповідно до постанови уряду.

У "Нафтогазі" наголосили, що проведення внутрішньої реорганізації перед юридичним відділенням оператора забезпечить безперебійне транспортування газу споживачам в Україні та ЄС в процесі анбандлінгу.

Зазначається, що для того, щоб Україна виконала зобов'язання з відокремлення оператора ГТС (анбандлінгу), оператор повинен бути виділений в не пов'язану ні з "Нафтогазом", ні з іншими підприємствами видобутку і генерації енергії юридичну особу.

Нагадаємо, Кабмін затвердив створення оператора української ГТС поза "Нафтогазом". Кабінет міністрів України прийняв рішення про створення компанії-оператора української газо-транспортної системи "Магістральні газопроводи України". Таке рішення ухвалили на засіданні уряду. 

Створити цю компанію, яка забере на себе управління українською ГТС у "Нафтогаза" обіцяли до вересня поточного року. Цей захід проводиться в рамках реструктуризації "Нафтогазу". Новостворена компанія, згідно з постановою від 1 липня, повністю належатиме державі та не підлягатиме приватизації. 

Кабінет Міністрів України доручив Міністерству енергетики та вугільної промисловості створити і наповнити структуру корпоративного управління ПАТ «Магістральні газопроводи України», а також передати іншому керуючому корпоративні права підприємств електрогенерації (ПАТ «Укргідроенерго» і ПАТ «Енергоатом»).

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Газовий конфлікт України і РФ
Наступна публікація